Szalony mecz przy Sportowej 3. „Brunatni” rzutem na taśmę wygrywają z Legionovią!

GKS Bełchatów po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrał z Legionovią Legionowo 3:2. Dwie bramki zdobył wchodzący z ławki Dawid Flaszka, a do tego swoje premierowe trafienie dla GKS zanotował Marcin Grolik.

W pierwszej połowie spotkania przewagę mieli piłkarze GKS-u Bełchatów. Dobrą sytuację na strzelenie bramki zmarnował Bartłomiej Bartosiak. W 43. minucie karnego z kapelusza podyktował Robert Marciniak. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Krystian Wójcik.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy tego spotkania, w 47. minucie bramkę na 1:1 zdobył Dawid Flaszka. Chwilę później gości na prowadzenie po fatalnym błędzie Pawła Lenarcika wyprowadził Krystian Wójcik. W 84. minucie bardzo widowiskową akcję skonstruował GKS, znakomitą piłkę od Dawida Flaszki dostał Bartłomiej Bartosiak, nasz wychowanek popisał się świetnym uderzeniem jednak na posterunku był Adam Wilk. Końcówka spotkania należała do GKS-u, najpierw bramkę na 2:2 głową strzelił Marcin Grolik po bardzo dobrej centrze od Bartłomieja Bartosiaka, następnie Dawid Flaszka wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem doprowadzając do zwycięstwa GKS-u 3:2. Warto odnotować, że dzisiejszego dnia sędzia Robert Marciniak był w wyjątkowo kiepskiej formie i podjął kilka kuriozalnych decyzji.

GKS Bełchatów – Legionovia Legionowo 3:2 (0:1)

Bramki: 47′, 91′ Dawid Flaszka,  86′ Marcin Grolik, 43′, 51′ Krystian Wójcik

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Adrian Klepczyński, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Robert Pisarczuk – Patryk Rachwał (C), Mikołaj Bociek – Bartłomiej Bartosiak, Szymon Zgarda, Adam Nowak – Przemysław Zdybowicz

Ławka rezerwowych: Kamil Bruchajzer – Artur Lenartowski, Marcin Ryszka, Paweł Zięba, Dawid Flaszka, Dawid Dzięgielewski, Daniel Ciechański

Legionovia Legionowo: Wilk – Grzelak (C), Krotofil, Bajat, Miś, Malik, Koziara, Garyga, Wójcik, Żebrakowski, Kraska.

Ławka rezerwyowych: Krzczuk – Borenović, Dzięcioł, Goliński, Kalinkowski, Kwiatkowski, Zaklika.