Seria przerwana. Pruszków był niegościnny dla GKS-u

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

GKS Bełchatów przegrał swój pierwszy mecz w tym sezonie. Bełchatowianie nie zdołali wywieźć nawet punktu z podwarszawskiego Pruszkowa. Gola na wagę trzech punktów dla miejscowego Znicza, strzałem z rzutu karnego, zdobył Marcin Smoliński.

Pierwszą część meczu lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w 6. minucie pojedynku mogli objąć prowadzenie, ale bardzo dobrze na linii pola karnego interweniował Paweł Lenarcik. Kilka minut później groźną akcją odpowiedzieli goście, którzy swoją sytuację zakończyli za lekkim strzałem Pawła Czajkowskiego. Po mocnym początku gra z obu stron uspokoiła się. Do 30. minuty meczu dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Artura Derbina. Wraz z upływem czasu lepiej w piłkę zaczęli grać piłkarze Znicza. Po kolejnym rucie rożnym dla pruszkowian w naszym polu karnym faulowany był jeden z zawodników gospodarzy i sędzia Szymon Lizak bez wahania wskazał na jedenasty metr naszego pola karnego, a żółtym kartonikiem ukarany został Marcin Sierczyński. Jedenastkę na gola zamienił Marcin Smoliński, a kilka chwil później arbiter zakończył pierwszą część meczu.

Drugą połowę spotkania lepiej zaczęli piłkarze Znicza, którzy w 49. minucie mogli podwyższyć prowadzenie. Piłka po mocnym strzale zza pola karnego wylądowała na słupku bramki strzeżonej przez Pawła Lenarcika i wyszła w pole bramkowe. 6 minut później Bartek Bartosiak mógł doprowadzić do wyrównania, ale jego strzał był zbyt lekki, żeby zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W 74. minucie meczu kolejną dobrą akcję przeprowadzili bełchatowianie, ale i tym razem piłka po strzale jednego z naszych piłkarzy nie znalazła drogi do siatki Znicza. Do końca meczu działo się już niewiele. Bełchatowianie częściej utrzymywali się przy piłce i próbowali ataku pozycyjnego, ale gospodarze bronili się bardzo mądrze. Tym samym pierwsza porażka GKS-u w obecnym sezonie stała się faktem.

Znicz Pruszków – GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramka: Marcin Smoliński 43 (z karnego)

Znicz Pruszków: Piotr Misztal – Marcin Bochenek, Piotr Klepczarek, Adrian Rybak, Marcin Rackiewicz (68. Konrad Budek) – Paweł Tarnowski, Mateusz Długołęcki (84. Maciej Machalski), Przemysław Kocot, Marcin Smoliński (75. Dariusz Zjawiński), Patryk Kubicki – Mateusz Kinast (86. Bartłomiej Faliszewski)
GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Marcin Sierczyński (87. Mikołaj Grzelak), Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek – Paweł Czajkowski (88. Przemysław Zdybowicz), Marcin Ryszka – Bartosz Biel (81. Hubert Tylec), Patryk Mularczyk (81. Adam Setla), Émile Thiakane – Bartłomiej Bartosiak

Żółte kartki: Smoliński – Sierczyński, Ryszka
Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)
Widzów: 520