Zwycięska sobota GKS-u Bełchatów. Podsumowanie sparingów

Za nami pracowity dzień GKS-u Bełchatów. Podopieczni Artura Derbina, podzieleni na dwie grupy, rozegrali bowiem dwa spotkania kontrolne. Oba zakończyły się wygraną „biało-zielono-czarnych”. Najpierw pierwsza grupa pokonała w Bełchatowie lidera III-ligi Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki 5:1 (1:0). Po południu pozostała część graczy zmierzyła się za to w Spale z pierwszoligowym GKS-em Tychy. „Brunatni” wygrali ten mecz po bramce w końcówce spotkania.

Mecz z Sokołem rozpoczął się najlepiej jak tylko mógł. Już w 4. minucie testowany przez GKS Kamil Bętkowski uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza gości. Były gracz Górnika Łęczna dał tym samym sygnał, że może stanowić wzmocnienie ofensywy GKS-u. Kolejne minuty to przewaga piłkarzy Sokoła oraz kontrowersje. Na kryjącego piłkę Daniela Niźnika wpadł jeden z rywali, przez co goście domagali się rzutu karnego. Sędzia był jednak innego zdania, co bardzo nie spodobało się jednemu z trenerów aleksandrowian. Arbiter wyprosił wobec tego trenera z ławki. W pierwszej połowie GKS zagroził jeszcze niecelnymi strzałami Biela i Michalskiego.

„Strzelanie na całego” rozpoczęło się za to w drugiej połowie. Ponownie blisko zdobycia gola był Bętkowski, ale uderzył za lekko. Chwilę potem młody Zdybowicz oddał strzał obok słupka. Więcej szczęścia mieli za to piłkarze trenera Sławomira Majaka i w 57. minucie Dawid Cempa pokonał Niźnika. Cztery minut później było już 2:1 dla GKS-u. Aktywny Bętkowski dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Michalskiego, ten uderzył na dalszy słupek, a akcję zaasekurował Bartosz Biel, który z bliska dopełnił formalności. Bramkę na 3:1 płaskim strzałem po ładnej akcji zdobył w 73. minucie Dawid Kocyła. Pięć minut później Mikołaj Bociek podwyższył po strzale głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wynik ustalił z rzutu karnego Damian Michalski.

Przejdźmy do drugiego dzisiejszego sparingu rozgrywanego w Spale. Tym razem rywalem GKS-u był nasz imiennik z Tychów. W tym meczu przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w 88. minucie to GKS Bełchatów przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mariusz Magiera dośrodkował z rzutu rożnego, a Marcin Grolik umieścił piłkę w bramce. W meczu tym wystąpił również drugi z testowanych przez GKS zawodnik grający na pozycji napastnika. Stały fragment w wykonaniu naszych defensorów zapewnił bełchatowianom piąte zwycięstwo w siódmym meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej II Ligi.

GKS Bełchatów – Sokół Aleksandrów Łódzki 5:1 (1:0)
Bramki: Kamil Bętkowski 4, Bartosz Biel 61, Dawid Kocyła 73, Mikołaj Bociek 78, Damian Michalski 86 (k) – Dawid Cempa 57

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik (75. Krystian Wojtczyk) – Mateusz Stolarczyk (75. Robert Kowalik), Damian Michalski, Mikołaj Bociek, Bartosz Biel – Konrad Matuszewski, Patryk Rachwał (61. Dawid Kocyła) – Hubert Tylec, Kamil Bętkowski, Viktor Putin – Przemysław Zdybowicz (75. Damian Warnecki)

GKS Bełchatów – GKS Tychy 1:0 (0:0)
Bramka: Marcin Grolik 88

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik- Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak – Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Bartłomiej Bartosiak, Patryk Mularczyk, Emilé Thiakane – zawodnik testowany (46. Dawid Kocyła)