PGE ucina spekulacje. Powodem odejścia „kłopoty finansowe i organizacyjne GKS-u”

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Pół roku zamieszania. Obietnice lokalnej posłanki oraz zapewnienia, że umowa jest już praktycznie podpisana. Kabaret związany z Polską Grupą Energetyczną i GKS Bełchatów właśnie się zakończył. Niestety nie jest to koniec szczęśliwy. Koncern energetyczny poinformował o braku sponsoringu dla klubu…

Dzisiaj rano Polska Grupa Energetyczna wystosowała oświadczenie następującej treści:

„Strukturalne kłopoty finansowe i organizacyjne GKS Bełchatów uniemożliwiły Grupie PGE kontynuowanie współpracy z klubem piłkarskim. Koncern nadal będzie sponsorował sport w regionie funkcjonowania elektrowni i kopalnie, na czele z siatkarzami PGE Skry Bełchatów oraz otwarty jest na dalsze wspieranie sportu amatorskiego i dziecięcego.

Trwająca od 2007 r. współpraca sponsoringowa pomiędzy PGE Polską Grupą Energetyczną a GKS Bełchatów zakończyła się w czerwcu 2019 r. Spółka podjęła decyzję o niepodpisywaniu nowej umowy. Wynika to z respektowania ładu korporacyjnego oraz zasad obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Grupa PGE nie wyklucza wznowienia współpracy z GKS Bełchatów po unormowaniu sytuacji finansowej w klubie.

Klub boryka się z problemami, czego nie ukrywają jego władze, otwarcie mówiące o zadłużeniu i ciężkiej sytuacji finansowej. Wprowadzenie zmiany polegające na urealnieniu wysokości wynagrodzeń oferowanych zawodnikom klubu, próby pozyskania nowych sponsorów oraz cięcia kosztów nie przyniosły oczekiwanych efektów. W sezonie 2018/19 klub został ukarany przez Komisję Licencyjną PZPN odjęciem dwóch punktów ligowych za zaległości finansowe. GKS rozpoczął rozgrywki z dwoma ujemnymi punktami. Zaległości klubu, zgodnie z deklaracją zarządu GKS Bełchatów z sierpnia 2019 r., wynosiły wówczas ok. 5 mln zł. Doniesienia medialne mówiły nawet o kwocie zadłużenia rzędu 7 mln zł.

Jednocześnie, mając na uwadze społecznie odpowiedzialne podejście do prowadzonego biznesu, Grupa PGE, do której należą Elektrownia i Kopalnia Bełchatów, zapowiada dalsze prowadzenie sponsorowania sportu młodzieżowego w Bełchatowie. Rozmowy w ramach rozszerzenia tej działalności zostaną zainicjowane jeszcze w listopadzie 2019 r.

Należy pamiętać, że PGE Polska Grupa Energetyczna od początku powołania spółki w 2007 r. jest blisko bełchatowskiego sportu, kibiców i pracowników elektrowni i kopalni. Od lat wspiera i sponsoruje drużynę siatkarzy PGE Skry Bełchatów oraz prowadzi inne działania sponsoringowe w naszym regionie”.

Farsa prowadzona przez poseł Małgorzatę Janowską, w którą wciągnęła władze klubu, na nic się nie zdała. GKS już nie stoi, a wisi nad przepaścią. Czy dzisiejszy mecz z Wartą Poznań będzie ostatnim w historii spotkaniem piłkarzy i kibiców przy Sportowej 3? Oby nie…