Związki Zawodowe przy KWB Bełchatów rozpoczęły walkę o GKS Bełchatów!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Osiem Związków Zawodowych (w tym m.in. ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego i MK WZZ Sierpień 80), działających przy KWB Bełchatów wystosowało pismo do Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, w związku z sobotnim komunikatem Biura Prasowego Grupy Kapitałowej PGE o podjętej decyzji niepodpisywania umowy sponsorskiej z GKS Bełchatów.

W treści komunikatu, który otrzymała nasza redakcja, czytamy:

„Z olbrzymim zaskoczeniem, złością i dezaprobatą odbieramy Komunikat z Biura Prasowego GK PGE z dnia 23.11.2019 r., w którym Spółka informuje o podjęciu decyzji o niepodpisywaniu nowej umowy sponsorskiej z klubem sportowym GKS Bełchatów.

Jesteśmy przekonani, że słowa użyte w komunikacie:

„Strukturalne kłopoty finansowe i organizacyjne GKS Bełchatów uniemożliwiły Grupie PGE kontynuowanie współpracy z klubem piłkarskim. Wynika to z respektowania ładu korporacyjnego oraz zasad obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.”

nie odnoszą się do stanu faktycznego zarówno po stronie GKS Bełchatów ani tym bardziej do zasad stosowanych dotychczas w GK PGE.

Świadoma Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w ramach podmiotów GK PGE powinna a wręcz musi brać pod uwagę: możliwości, oczekiwania, zobowiązania (w tym historyczne). Duma Górniczego Miasta jakim jest Górniczy Klub Sportowy Bełchatów, to marka która od ponad 40-tu lat jest w Nas.

Była, Jest i Będzie nierozerwalnie związana z mieszkańcami Górniczo-Energetycznego Regionu.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy poczyniono szereg analiz w celu dalszego wspierania Naszego Klubu. Wiele starań korporacyjnych wewnątrz GK PGE doprowadziło do podjęcia decyzji przez Zarząd PGE GiEK S.A. umożliwiającej zawarcie umowy sponsorskiej.

Decyzja ta doprowadzi do NIEWYOBRAŻALNYCH i NIEODWRACALNYCH skutków:

– sportowych, społecznych i wizerunkowych obejmując tysiące osób i rodzin.

Nie stać nas wszystkich na zmarnowanie dorobku sportowego GKS Bełchatów, zmarnowanie marki GK PGE. Nie stać GK PGE na utratę wiarygodności odsuwając się od Naszego, Wspólnego Klubu Sportowego.

Bełchatów – to stolica Polskiej energetyki. Siła GK PGE pochodzi stąd i stale z efektów finansowych z tej siły czerpie.

Jeśli pomagamy innym, to pomóżmy samym sobie wewnątrz Grupy Kapitałowej. Jeśli jako GK PGE, możemy prowadzić sponsorowanie sportu w ramach różnych dyscyplin, sytuując się w różnych częściach naszego kraju – to bądźmy nadal tu, teraz i w przyszłości, na dobre i złe z GKS Bełchatów.

Wydany przez Spółkę komunikat w dniu przyjazdu Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy do Bełchatowa na obchody Święta Górniczego – odbieramy jako prowokacyjne działanie Zarządu Spółki mające wywołać agresję i niepokoje mieszkańców miasta i regionu wobec decyzji o niepodpisywaniu nowej umowy sponsorskiej z klubem sportowym GKS Bełchatów.

To świadome deprecjonowanie przez Zarząd Spółki Głowy Państwa i uwikłanie Prezydenta RP w działania, których nie jest rzeczywistym adresatem.

Zwracamy się z prośbą do Pana Ministra o spotkanie ze stroną społeczną Kopalni Bełchatów, którego celem będzie strategia Rządu RP wobec przyszłości Bełchatowskiego Zagłębia Górniczo-Energetycznego w aspektach gospodarczych i społecznych.”