Wychowanek GKS-u opuści Sportową. Dawid Kocyła dogadany z Wisłą Płock!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

O tym mówiło się od dłuższego czasu. 17-letni Dawid Kocyła, który niemal od razu po sprzedaniu Przemysława Zdybowicza do krakowskiej Wisły stał się podstawowym napastnikiem „Brunatnych”, opuści S3. Wychowanek GKS-u ustalił już indywidualne warunki kontraktu z Wisłą Płock i w najbliższych dniach złoży podpis pod umową z ósmą drużyną Ekstraklasy.

Nieoficjalnie wiadomo, że za Kocyłę GKS otrzyma 200 tys. zł plus kolejne 50 tys. w późniejszym okresie. Kwota transferu może się jeszcze podwoić, w zależności od zmiennych, w tym m.in. czy piłkarz rozegra odpowiednią liczbę spotkań w Płocku. Bełchatowski klub ma mieć też zagwarantowany odpowiedni procent od następnego transferu zawodnika. Co ciekawe, młodym napastnikiem interesowała się m.in. Legia Warszawa i kilka klubów z Włoch.

Przypomnijmy, wychowanek „Brunatnych” w styczniu 2019 r. został dołączony do kadry pierwszego zespołu i już w swoim pierwszym meczu kontrolnym z ŁKS Łódź zdobył bramkę. Na ligowy debiut w pierwszej drużynie musiał jednak poczekać aż lipca, ponieważ w marcu złamał kość w stawie skokowym i rundę wiosenną II ligi obserwował z trybun. Zadebiutował w 1. kolejce obecnego sezonu w wygranym meczu ze Stomilem, zmieniając w końcówce Zdybowicza. Swój drugi występ ukoronował premierowym golem, a było to w spotkaniu z Radomiakiem. Łącznie w barwach GKS-u zanotował 15 meczów, w których zdobył trzy bramki.