Przemysław Zdybowicz wraca do Bełchatowa!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Przemysław Zdybowicz został na pół roku wypożyczony z Wisły Kraków do GKS-u. Powrót napastnika do Bełchatowa to znakomita wiadomość dla Artura Derbina, który dwoi się i troi żeby poskładać osłabioną drużynę.

Trener powiedział mi, że się cieszy z mojego powrotu i ma nadzieję, że pomogę drużynie po tym jak oczywiście wywalczę sobie ponownie miejsce w drużynie. Wracam do domu, by pomóc drużynie wspinać się w górę tabeli i strzelać bramki, bo z tego napastnik jest rozliczany – powiedział napastnik cytowany przez oficjalną stronę klubu.

W Krakowie wiele się nauczyłem. Dużo wyniosłem z wiślackiej szatni dzięki starszym zawodnikom, którzy mi pomogli i pokazali, jak wychodzić z takich sytuacji. Na pewno jestem bardziej dojrzały, także dzięki codziennej pracy z doświadczonymi piłkarzami. Mając w drużynie Pawła Brożka najmocniej popracowałem nad grą tyłem do bramki, bo jest w tym świetny.

Powrót wychowanka GKS do Bełchatowa stał się prawdopodobny po tym, jak zawodnik nie znalazł się w kadrze Wisły na zimowe zgrupowanie w Turcji. Nowy szkoleniowiec Białej Gwiazdy Artur Skowronek (14 listopada zastąpił Macieja Stolarczyka) zdecydował się zabrać ze sobą trzech innych napastników Pawła Brożka, Aleksandra Buksę i Lubomira Tuptę.

Zdybowicz będzie zapewne pierwszym wyborem trenera Artura Derbina, jeśli chodzi o linię ataku. Wcześniej z GKS pożegnali się Dawid Kocyła (transfer do Wisły Płock) i Maciej Mas (transfer do włoskiego Cagliari).