Otczenaszenko podpisał umowę! GKS ma nowego bramkarza

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W poniedziałek do Górniczego Klubu Sportowego oficjalnie dołączył Leonid Otczenaszenko. Niespełna 23-letni bramkarz, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy GKS-u 1962 Jastrzębie, związał się z bełchatowskim klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku.

Urodzony na Ukrainie, lecz posiadający polskie obywatelstwo bramkarz, przebywał na testach przy S3 niemal od początku zimowych przygotowań. Do tej pory wystąpił w trzech meczach kontrolnych (ze Skrą Częstochowa, Lechią Tomaszów Maz. i Wartą Sieradz), w których dał się pokonać tylko raz, po strzale z rzutu karnego.

Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w juniorskich drużynach Motoru Lubin i Wisły Puławy. Następnie trafił do Korony Kielce, lecz nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole. W 2016 roku trzykrotnie wystąpił w reprezentacji Polski U-19. Latem 2017 roku ponownie został piłkarzem Motoru Lublin, by w sezonie 2018/19 świętować wraz ze Stalą Rzeszów awans do II ligi (rozegrał 32 mecze). W październiku 2019 roku podpisał kontrakt z GKS 1962 Jastrzębie, lecz nie rozegrał ani jednego oficjalnego meczu.

Leonida witamy w biało-zielono-czarnej społeczności i życzymy, aby osiągnął z GKS wszystko to, czego sobie życzy. Powodzenia!