Doświadczony Rafał Kujawa został zawodnikiem GKS-u

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Pod koniec października rozpoczął treningi z drużyną. Po dwóch tygodniach sztab szkoleniowy, dowodzony jeszcze wtedy przez Patryka Rachwała podziękował mu za usługi. Tuż po zmianie szkoleniowca w GKS, Rafał Kujawa ponownie pojawił się przy Sportowej i w drugim tygodniu pracy Kamila Sochy, został piłkarzem bełchatowskiego klubu.

Rafał Kujawa to wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego, w którym spędził większą część kariery. W Ekstraklasie debiutował jesienią 2007 roku, kiedy w ekipie „Rycerzy Wiosny” występowali jeszcze m.in. Tomasz Kłos, Bogusław Wyparło, Łukasz Trałka czy Brazylijczyk Paulinho. Przez dziewięć lat gry w ŁKS (z przerwami na występy w GKS Katowice, Pelikanie Łowicz, Termalice Bruk-Bet Nieciecza i Stomilu Olsztyn) zanotował ponad 150 występów, zdobywając 37 bramek. Po raz ostatni w koszulce z przeplatanką na piersi zagrał w grudniu 2019 roku, notując w międzyczasie 15 meczów w Ekstraklasie. W styczniu 2020 roku otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu klubu i przez kolejne pół roku… pozostawał bez pracy.

W poprzednim sezonie reprezentował barwy trzecioligowej Polonii Warszawa, zaliczając 26 występów i 3 gole. Wraz z końcem rozgrywek pożegnał się z drużyną „Czarnych koszul”. Pod koniec października pojawił się w Bełchatowie na zaproszenie dyrektora sportowego „Brunatnych” Wojciecha Robaszka, ale dopiero 26 listopada związał się z górniczym klubem. Na jak długo? Tego w oficjalnym komunikacie na stronie GKS-u nie podano. 33-letni napastnik będzie występował z numerem 88.