Zubas bramkarzem GKS-u! Czekamy na Traore. Witasik z powołaniem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Wtorek to owocny dzień na kibiców GKS-u Bełchatów. Na pół roku wypożyczony został litewski bramkarz Emilijus Zubas, do drużyny być może dołączy napastnik Pogoni Szczecin a kolejny z wychowanków GKS-u otrzymał powołanie do reprezentacji Polski.

Emilijus Zubas podpisał dziś kontrakt na grę w PGE GKS Bełchatów. Powoływany na mecze reprezentacji Litwy bramkarz łotewskiego Daugava Riga został wypożyczony do końca sezonu.

Mierzący 192 cm Zubas ma 22 lata i jest etatowym bramkarzem litewskiej młodzieżówki. Został już także dwukrotnie powołany na spotkania pierwszej reprezentacji. W barwach swojego poprzedniego klubu Ekranasu Poniewież (mistrzostwo kraju) wystąpił w 2012 roku m.in. pięciu spotkaniach w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W drużynie PGE GKS Bełchatów będzie występował z nr „1”.

– Cieszę się z nowego wyzwania, jakim jest gra w Polsce. Tutejsza liga jest lepsza niż litewska i sam jestem ciekaw, jak wygląda jej rzeczywisty poziom. Przychodzę do klubu, który ma według wszystkich małe szanse na utrzymanie, ale wciąż je ma a ja chcę pomóc i rozwijać swoje umiejętności. Dzięki regularnej grze mam nadzieję na kolejne powołania do reprezentacji mojego kraju – powiedział Emilijus Zubas po podpisaniu indywidualnego kontraktu.

Traore w Bełchatatowie?

Do Bełchatowa dotrze dziś senegalski napastnik Mouhamadou Traoré, którego nasz klub chce wypożyczyć z Pogoni Szczecin. Przy Sportowej nie zagra z kolei Mateusz Stąporski.

Mierzący 183 cm Traoré ma na koncie 72 mecze i 12 bramek w T-Mobile Ekstraklasie. Przed transferem do szczecińskiego klubu, Senegalczyk bronił barw Zagłębia Lubin.

Po okresie testowym (405 minut w sparingach i jedna bramka) Sportową opuścił natomiast Mateusz Stąporski. Na drodze do zatrudnienia byłego zawodnika ŁKS stanęły m.in. rozbieżności kontraktowe.

Witasik z powołaniem

Kolejne powołanie dla zawodnika PGE GKS Bełchatów wpłynęło na Sportową. Tym razem na łączoną konsultację reprezentacji Polski U-20 i U-21 powołanie otrzymał Piotr Witasik.

Wychowanek GKS będzie trenował wraz z innymi zawodnikami w Grodzisku Wlkp. w dniach 5 – 6 marca.