Dariusz Szczerbal nowym bramkarzem „Brunatnych”

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W poniedziałek nowym piłkarzem GKS-u został Dariusz Szczerbal. Bełchatowski klub związał się z 26-letnim bramkarzem kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon.

Nowy golkiper GKS-u urodził się 2 listopada 1995 roku w Kościanie (woj. wielkopolskie), lecz przygodę z piłką zaczynał w oddalonym o ponad 30 km Lesznie, w tamtejszej Polonii. W barwach tego klubu debiutował we wrześniu 2014 roku na poziomie czwartej ligi, a rok wcześniej z drużyną juniorów wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów. W 2016 roku trafił do trzecioligowego Piasta Żmigród, gdzie m.in. poznał smak współpracy z trenerem Kamilem Sochą. Bardzo dobra postawa bramkarza w trzeciej lidze zwróciła uwagę włodarzy ekstraklasowego Śląska Wrocław, więc kolejne trzy lata zawodnik spędził na Dolnym Śląsku. W tym czasie nie zdążył jednak zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Występował w trzecioligowych rezerwach, z którymi w 2020 roku uzyskał awans do II ligi. Na poziomie centralnym zadebiutował 30 sierpnia 2020 roku w meczu ze Skrą Częstochowa. W styczniu 2021 roku znalazł się w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Śląska na zgrupowanie w Turcji, lecz wraz z końcem sezonu 2020/21 jego umowa z wrocławskim klubem nie została przedłużona. Następnie próbował swoich sił m.in. na testach w Koronie Kielce, ale angaż znalazł dopiero w październiku 2021 roku w trzecioligowej Elanie Toruń. Tam zdążył rozegrać siedem spotkań, po czym z powodu bankructwa klubu, rozwiązał umowę. 5 stycznia pojawił się na pierwszym treningu biało-zielono-czarnych. Rozegrał ponad godzinę w sparingu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a także 45 minut przeciwko Zniczowi Pruszków.

Mierzący 190 cm wzrostu bramkarz związał się z GKS umową do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon. Witamy w klubie!