Ostatnie sparingi przed startem ligowych rozgrywek

W sobotę, 30 lipca, podopieczni Bogdana Jóźwiaka rozegrali dwa ostatnie mecze kontrolne przed startem rozgrywek IV ligi. Na boisku Pogoni Bełchów, nieco ponad 100 kilometrów od Bełchatowa, GKS zmierzył się z Pelikanem Łowicz oraz Ursusem Warszawa. Mecze rozegrano w systemie 2×30 minut.

W pierwszym sparingu na „Brunatnych” czekali rywale z Łowicza. Mecz ten okazał się zwycięski dla GKS-u, a jedyną bramkę zdobył w 18. minucie wciąż testowany Mariusz Holik.

GKS Bełchatów – Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)
Bramka: Mariusz Holik 18

GKS Bełchatów (skład wyjściowy): Leonid Otczenaszenko – Szymon Sarnik, Mariusz Holik, Jarosław Trzeboński, Mateusz Szymorek – Mikołaj Bociek, Artur Golański – Łukasz Wroński, Damian Warnecki, Bartłomiej Bartosiak – Przemysław Zdybowicz

Natomiast w drugim test-meczu, w którym zobaczyliśmy pozostałych zawodników GKS-u Bełchatów, zespół trenera Jóźwiaka uległ Ursusowi Warszawa 0:1. Byli podopieczni obecnego szkoleniowca biało-zielono-czarnych zdobyli bramkę w 51. minucie spotkania.

GKS Bełchatów – Ursus Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: zawodnik nieznany 51

GKS Bełchatów (skład wyjściowy): Bartosz Szelong – Sebastian Ochocki, Stanisław Wenus, Mikołaj Bociek, Kamil Mizera – Marcel Żegota, Miłosz Nowak, Damian Michalak, Bartosz Bujalski, Tomasz Bąkowicz, Bartłomiej Trzeboński

Już za tydzień GKS Bełchatów rozpocznie walkę o ligowe punkty w IV lidze. Pierwszym rywalem Brunatnych będzie Skalnik Sulejów.