Kamil Jasiński wypożyczony do trzecioligowca

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Nie był to wymarzony powrót na Sportową młodego stopera, Kamila Jasińskiego. Jesienią był daleko od pierwszego składu GKS-u Bełchatów, a wiosnę spędzi na Opolszczyźnie. 

19-latek sezon 2022/2023 spędził w KP Starogardzie Gdańskim, gdzie był podstawowym zawodnikiem. Latem postanowił powrócić do rodzinnego miasta, lecz na pierwszy mecz w seniorskiej drużynie GKS-u musiał nieco poczekać. Wszystko przez kontuzję, z którą się zmagał. Po raz pierwszy – i jak się okazało ostatni – zobaczyliśmy go w meczu IV rundy Okręgowego Pucharu Polski przeciwko Lechii II Tomaszów Maz. (2:0).

Młody obrońca nie miał szans na grę w pierwszym zespole, zatem podjęto decyzję o wypożyczeniu Jasińskiego do LZS Starowic Dolnych. To również trzecioligowa drużyna, występująca w grupie trzeciej. Zespół z powiatu brzeskiego czeka jednak batalia o utrzymanie się w 3. lidze. Obecnie podopieczni Jakuba Reila zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, tracąc siedem punktów do bezpiecznego miejsca. Zimą doszło do niemałej rewolucji kadrowej, zespół opuściło dziewięciu zawodników. W ich miejsce zakontraktowano oczywiście nowych, w tym bezpośredniego konkurenta Jasińskiego do gry. Z GKS-u Jastrzębie wypożyczono 20-letniego Filipa Kozłowskiego. Zmiany w defensywie starowickiego klubu są niezbędne, bowiem zespół stracił jesienią aż 41 goli. Miejmy nadzieję, że Kamil wywalczy miejsce w składzie i przyczyni się do poprawy gry w obronie swojego nowego klubu. 19-latek został wypożyczony do końca sezonu, a kontrakt z GKS-em wiąże go do końca czerwca 2025 roku.

Warto dodać, że piłkarzami LZS-u są byli gracze „Brunatnych”: Leszek Nowosielski oraz Adam Setla.

__________________________________________________________

fot. Damian Agatowski (GKS Bełchatów)