Lechia bez boków obrony? Brożek bez formy, Deleu pauzuje za kartki

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Lechia Gdańsk wygrała w Łodzi z Widzewem w ostatnim meczu 27. kolejki. Gdańszczanie praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie, więc w meczu z GKS-em nie muszą grać z nożem na gardle.

Ważną informacją dla bełchatowian jest fakt, że czwartą żółtą kartką ukarany został Deleu, który nie wystąpi w sobotnim meczu na PGE Arenie. Lechii brakować będzie prawego obrońcy, ale Bogusław Kaczmarek ma też problem po drugiej stronie boiska. W fatalnej formie jest Piotr Brożek, który zawinił przy wszystkich czterech golach, jakie w 26. kolejce zdobył w Gdańsku Ruch Chorzów.

Widzew, który w następnej serii spotkań zagra z Legią, ma zaledwie pięć punktów przewagi nad GKS-em Bełchatów. Łodzianom wciąż grozi spadek.

Mecz Lechia Gdańsk – GKS Bełchatów już w sobotę 25 maja o 13:30.

Widzew Łódź – Lechia Gdańsk 1:2
Bramki: Łukasz Broź 35 (k) – Adam Duda 67, Mateusz Machaj 75

Skład Lechii: 1. Michał Buchalik – 26. Deleu, 5. Krzysztof Bąk, 6. Jarosław Bieniuk, 2. Rafał Janicki – 19. Ricardinho, 8. Łukasz Surma, 17. Marcin Pietrowski (68, 21. Mateusz Machaj), 14. Piotr Wiśniewski, 35. Przemysław Frankowski (65, 15. Adam Duda) – 11. Grzegorz Rasiak (90, 31. Damian Kugiel).