Kiereś przynajmniej na rok, kilku testowanych

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kamil Kiereś będzie prowadził drużynę GKS-u Bełchatów przynajmniej przez rok. Na pierwszym treningu po urlopach pojawiło się dwudziestu sześciu zawodników, w tym trzech testowanych.

Kiereś zostaje!

Kamil Kiereś będzie prowadził drużynę PGE GKS Bełchatów w najbliższym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. 38-letni szkoleniowiec, który w poprzednich rozgrywkach przejął zespół po Pawle Janasie i utrzymał go w najwyższej klasie rozgrywkowej, będzie pracował kolejny rok przy Sportowej.

Kamil Kiereś posiada obecnie licencję UEFA „A” i jest w trakcie kursu na najwyższą licencję UEFA Pro.

Współpracownikami Kieresia pozostaną Jan Złomańczuk (II trener) oraz Zbigniew Robakiewicz (trener bramkarzy). Tak jak poprzednio przygotowaniem fizycznym zawodników zajmą się trenerzy Kiereś i Złomańczuk.

Nowi na pierwszym treningu

Dziś z pierwszym zespołem zajęcia rozpoczną testowani zawodnicy: Adrian Basta (prawy obrońca, 24 lata, Kolejarz Stróże) i Damian Ałdaś (lewy obrońca lub pomocnik, 21 lat, KS Polkowice), którzy byli obserwowani już podczas minionego sezonu oraz Alan Stulin (obrońca lub pomocnik, 22 lata, 1. FC Kaiserslautern), który dobrze zaprezentował się podczas majowego pobytu w Bełchatowie.

Giekaesiacy zagrają w Osjakowie

W najbliższą niedzielę 8 lipca drużyna PGE GKS Bełchatów rozegra charytatywny mecz w Osjakowie. Dochód z pokazowego spotkania z miejscową Wartą będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu i rehabilitacji dzieci poszkodowanych w czerwcowym wypadku w Chorzynie.

Charytatywny mecz „Brunatnych” z Wartą rozpocznie się o godz. 16 a poprzedzą go inne sportowe wydarzenia zaplanowane przez organizatorów. Główne spotkanie niedzielnego popołudnia ma trwać 2 x 35 minut i przynieść dużo radości sympatykom piłki nożnej, którzy w szczytnej sprawie pojawią się na stadionie Warty.

Przypomnijmy, że w wyniku wypadku, do jakiego doszło 19 czerwca na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Chorzyna jedna osoba zginęła, a troje zostało rannych. W grupę idących nastolatków uderzył wówczas bus. Uczestnicy wypadku potrzebują nie tylko pomocy lekarskiej (m.in. jedna z dziewcząt przebywa w śpiączce) i rehabilitacji, ale również wsparcia psychologicznego po przeżytej traumie.

GKS jak Chorwacja

Kadra PGE GKS Bełchatów rozpoczyna dziś treningi przed nowym sezonem T-Mobile Ekstraklasy. Dopracowywane są jednocześnie ostatnie szczegóły 7-tygodniowego cyklu przygotowań. Jednym z jego najważniejszych punktów będzie zgrupowanie w ośrodku chwalonym przez jednego z uczestników EURO 2012.

W dniach 15 – 21 lipca kadra „Brunatnych” będzie ćwiczyć i grać w Hotelu Sielanka nad Pilicą, w którym w trakcie mistrzostw stacjonowała reprezentacja Chorwacji. Do dyspozycji podopiecznych Kamila Kieresia będzie przede wszystkim oddalony o 100 m od hotelu Sielanka Training Camp ze świetnie przygotowanymi boiskami. Obiekt w Warce bardzo chwalił selekcjoner Chorwatów Slaven Bilić.