FC Seongnam rywalem GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Poznaliśmy zagranicznych rywali PGE GKS Bełchatów podczas zgrupowania w Turcji. W Antalyi, gdzie zespół będzie stacjonował w dniach 14-26 lutego odbędą się cztery ciekawe mecze kontrolne.

Najsilniejszym z rywali powinien być południowokoreański FC Seongnam – dwukrotny zdobywca Azjatyckiej Ligi Mistrzów (1995 i 2010) i siedmiokrotny mistrz kraju. Z najbardziej utytułowanym klubem Korei i jednym najlepszych w Azji drużyna Kamila Kieresia zmierzy się 20 lutego.

Cztery dni wcześniej giekaesiacy sprawdzą się z serbskim FK Teleoptik, który występuje w 1. lidze i stanowi silne zaplecze Partizana Belgrad.

Trzecim rywalem będzie drużyna ligi ekstraklasy Kazachstanu, FK Taraz a w przeddzień wylotu PGE GKS Bełchatów zmierzy się w rosyjskim pierwszoligowcem, FK Jenisej Krasnojarsk.

Terminarz sparingów:

16.02. – FK Teleoptik
20.02. – FC Seongnam
24.02. – FK Taraz
25.02. – FK Yenisey

Przed wyjazdem do Turcji zespół Kieresia rozegra pięć innych sparingów. Rywalami będą: MKS Kluczbork (29 stycznia w Kleszczowie), Raków Częstochowa (1 lutego, Kleszczów), Pelikan Łowicz (5 lutego, Gutów Mały), ŁKS Łódź (8 lutego, Gutów Mały) i Zagłębie Sosnowiec (12 lutego, Kleszczów).

Generalnym sprawdzianem przed wznowieniem pierwszoligowych rozgrywek ma być pojedynek z Puszczą Niepołomice, który zostanie rozegrany 1 marca w Bełchatowie. Tydzień później gracze PGE GKS wyjazdowym meczem z Okocimskim Brzesko rozpoczną drugą część ligowego sezonu.