Michalak odchodzi z GKS, Malarz nowym kapitanem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Krzysztof Michalak nie będzie w przyszłym sezonie reprezentował barw GKS-u Bełchatów – poinformowała oficjalna strona klubu. Ponadto bełchatowianie mają nowego kapitana.

Krzysztof Michalak nie będzie w najbliższym sezonie reprezentował barw „Brunatnych”. Dwudziestosiedmioletniemu obrońcy 30 czerwca kończy się umowa z PGE GKS Bełchatów i nie zostanie ona przedłużona.

Wychowanek górniczego klubu pożegnał się w poniedziałek z kolegami, z którymi trenował do ostatniego dnia i rozpoczyna szukanie nowego klubu.

W minionym sezonie 1 Ligi Michalak miał na lewej obronie silną konkurencję w wyniku czego wystąpił w tylko jednym meczu przeciwko Okocimskiemu Brzesko. Krzysztof ma też na koncie 17 występów w trzecioligowych rezerwach PGE GKS.

Przypomnijmy, że Krzysiek był także częścią drużyny, które rewelacyjnie spisywała się wiosną 2013 roku na boiskach T-Mobile Ekstraklasy (zawodnik zagrał w siedmiu spotkaniach).

Dziękujemy za te ostatnie półtora roku, kiedy nasz wychowanek wzmacniał rywalizację na lewej stronie obrony i życzymy jak najszybszego angażu w nowym klubie!

*************************************************************************************************************************

Kadra PGE GKS Bełchatów na nowy sezon rozgrywkowy jest coraz bliżej ostatecznego kształtu. Nowi zawodnicy wybrali już numery, z jakimi będą bronić barw „Brunatnych” w T-Mobile Ekstraklasie i Pucharze Polski, poznaliśmy też nazwisko kapitana drużyny.

Na razie latem do drużyny mistrza 1 Ligi i beniaminka T-Mobile Ekstraklasy dołączyło dwóch obrońców i napastnik. Oto jakie wybrali numery: Adam Mójta – „15”, Błażej Telichowski – „66” a Bartosz Ślusarski „18”.

W porównaniu z minionym sezonem zmiany numeru dokonał Paweł Lenarcik, który będzie występował z liczbą „84”.

Ponadto, o czym informowaliśmy jakiś czas temu na facebookowym koncie GKS.net.pl nowym kapitanem zespołu, po odejściu Maćka Wilusza, został Arkadiusz Malarz zaś jego zastępcą pozostał Patryk Rachwał.