23 stycznia 2021
11:00
Boisko Miejskiego Centrum Sportu

Remis w pierwszym sparingu. Emocje i gole dopiero po przerwie

GKS Bełchatów w swoim pierwszym tegorocznym meczu kontrolnym zremisował ze Skrą Częstochowa (2:2). Wszystkie gole padały po przerwie, a ich autorami byli Maciej Mas i testowany, choć znany już z gry w Bełchatowie Maciej Koziara. Dla przyjezdnych jedną z bramek zdobył wypożyczony z GKS-u Damian Warnecki. W ekipie Brunatnych zobaczyliśmy na boisku siedmiu testowanych i dwóch młodych zawodników z drużyny rezerw.

To co najważniejsze w tym meczu, wydarzyło się po przerwie. Sygnał do ataków dał Waldemar Gancarczyk, który silnym strzałem z rzutu wolnego postraszył młodego bramkarza gości, Mikołaja Biegańskiego. W 48. minucie prowadzenie biało-zielono-czarnym dał Maciej Mas, popisując się technicznym strzałem z ostrego kąta. Osiem minut później było już 2:0 po tym, jak dośrodkowanie z prawej strony Matuszewskiego skutecznym strzałem głową wykończył Maciej Koziara. W kolejnych minutach szansę na dobicie rywala mieli jeszcze m.in. Mas i Wroński, a w samej końcówce również Matuszewski. Trzeciego gola dla GKS-u nie było, zaś w ostatnich minutach prawdziwy „Back to Game” zanotował drugoligowiec. Kontaktową bramkę zdobył wypożyczony do Skry Damian Warnecki, a w samej końcówce, trafieniem z kilku metrów do wyrównania doprowadził zawodnik testowany.

GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 2:2 (0:0)
Bramki:
Maciej Mas 48, Maciej Koziara 56 – Damian Warnecki 81, zawodnik testowany 90

GKS Bełchatów (I połowa): Leonid Otczenaszenko – Kamil Mizera, zawodnik testowany, Bartosz Kołodziejczyk, Mateusz Szymorek – Michał Pawlik, Filip Laskowski, Damian Hilbrycht, zawodnik testowany, Jakub Bator – Patryk Winsztal.
GKS Bełchatów (II połowa): zawodnik testowany – Marcin Sierczyński,  Jakub Staszak (75. Bartosz Kołodziejczyk), Hubert Jakubiec, Kajetan Kunka – Waldemar Gancarczyk, Konrad Matuszewski, Maciej Koziara, Kacper Sionkowski, Łukasz Wroński – Maciej Mas.
Skra Częstochowa (I połowa): Mateusz Kos – Adam Mesjasz, Adam Olejnik, Rafał Brusiło, zawodnik testowany, Dawid Niedbała, Krzysztof Napora, Karol Noiszewski, Titas Milašius, Kamil Wojtyra, zawodnik testowany.
Skra Częstochowa (II połowa): Mikołaj Biegański – Adrian Cheliński, Adam Mesjasz, zawodnik testowany, Jakub Załucki, Sebastian Rogala, Adam Olejnik, zawodnik testowany, Karol Noiszewski, zawodnik testowany, Damian Warnecki.