11 września 2021
19:00
Stadion Miejski w Elblągu

Nieskuteczność drogo kosztuje. GKS wyjeżdża z Elbląga bez punktów

Bełchatowianie w meczu z Olimpią Elbląg nie dali rady ugrać nawet remisu. Podopieczni Patryka Rachwała przegrali sobotni pojedynek 1:2 tracąc bramkę na wagę remisu w ostatnich minutach. Niestety, Brunatni z dwóch kolejnych wyjazdów nie przywieźli do Bełchatowa żadnej zdobyczy punktowej.

Pierwszą połowę spotkania obie drużyny zaczęły nieco nerwowo. Z jednej jak i drugiej strony mało było składnych akcji, gra przeważnie toczyła się w środku pola. W 19. minucie to gospodarze pierwsi stworzyli sobie akcję bramkową po rzucie rożnym, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Martin Klabnik. Na dobre sytuacje bełchatowian musieliśmy czekać praktycznie do samego końca pierwszej części gry. Niestety w obu przypadkach zarówno Waldemar Gancarczyk jak i Artur Golański uderzali niecelnie.

Druga połowa to zdecydowanie lepsze zawody obu zespołów. W 52. minucie GKS mógł wyjść na prowadzenie za sprawą Adriana Bielki, ale młody napastnik nie trafił do pustej bramki. 9 minut później bliski zdobycia gola po ładnej, zespołowej akcji był Dawid Flaszka, lecz pika po jego strzale odbiła się od słupka i wyszła w boisko. Następna dobra akcja bramkowa należała do gospodarzy, ale piłkę z linii bramkowej wybijał Mikołaj Grzelak. Kilka chwil później Olimpia dopięła swego. W naszym polu karnym Damian Warnecki faulował jednego z rywali i sędzia Konrad Aluszyk zdecydowanym ruchem wskazał na jedenastkę, którą na bramkę zamienił Kamil Wenger.

Na odpowiedź Brunatnych nie trzeba było długo czekać. Już 5 minut później bramkę wyrównującą strzelił Mateusz Gancarczyk. I kiedy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, raz jeszcze piłka zatrzepotała w siatce Kewina Komara. Po zamieszaniu w polu karnym do naszej bramki futbolówkę skierował Michał Czarny. Kilka chwil później arbiter zakończył spotkanie w Elblągu.

Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów 2:1 (0:0)
Bramki: Kamil Wenger 68 (k), Michał Czarny 90 – Mateusz Gancarczyk 74

Olimpia Elbląg: Andrzej Witan (41. Paweł Rutkowski) – Adrian Piekarski, Michał Czarny, Kamil Wenger – João Guilherme, Łukasz Sarnowski, Klaudiusz Krasa, Jan Sienkiewicz (56. Patryk Winsztal), Miłosz Kałahur – Hubert Krawczun (46. Piotr Kurbiel), Szymon Stanisławski (80. Marcin Bawolik)
GKS Bełchatów: Kewin Komar – Mikołaj Grzelak, Kajetan Kunka, Martin Klabník, Adam Dobosz – Damian Warnecki (67. Mateusz Gancarczyk), Waldemar Gancarczyk, Marcin Ryszka, Artur Golański (81. Mikołaj Gabor), Dawid Flaszka (90. Michał Graczyk) – Adrian Bielka (67. Mateusz Szymorek)

Żółte kartki: Krawczun, Kałahur, Sienkiewicz, Winsztal – Warnecki, W.Gancarczyk, Flaszka, M.Gancarczyk
Sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń)