20 lipca 2022
18:00
Boisko Miejskiego Centrum Sportu

Pierwsza wygrana w trakcie letnich przygotowań

W trzecim meczu kontrolnym przed startem sezonu podopieczni Bogdana Jóźwiaka zwyciężyli Borutę Zgierz, rywala , z którym we wrześniu walczyć będą o ligowego punkty.

Bełchatowianie rozpoczęli ten mecz w silnym składzie, co przełożyło na szybko zdobytą bramkę Bartłomieja Bartosiaka w 8. minucie. 20 minut później goście dość nieoczekiwanie doprowadzili do remisu w zamieszaniu podbramkowym. Z wyniku remisowego cieszyli się jednak tylko kilka chwil, bowiem w 34. minucie „Bartas” wykorzystał podanie Przemysława Zdybowicza i GKS znów prowadził. Dwie minuty później na 3:1 podwyższył Łukasz Wroński po zagraniu ze skrzydła od Sebastiana Ochockiego. Po zmianie stron oglądaliśmy na boisku całkiem inną jedenastkę i mecz nieco się wyrównał. Boruta zdobył gola kontaktowego w 77. minucie, pakując piłkę po uderzeniu Wiktora Sujeckiego między nogami wprowadzonego do bramki Mateusza Wolankiewicza. Ostatnie słowo mogło jednak należeć do GKS-u, lecz Bartłomiej Trzeboński w idealnej sytuacji z kilku metrów trafił w bramkarza. Ostatecznie „biało-zielono-czarni”zwyciężyli 3:2.

GKS Bełchatów – Boruta Zgierz 3:2 (3:1)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak 8 i 34, Łukasz Wroński 36 – zawodnik testowany 28, Wiktor Sujecki 77

GKS Bełchatów: (skład wyjściowy) Leonid Otczenaszenko – Sebastian Ochocki, Mariusz Holik, Jarosław Trzebioński, Mateusz Szymorek – Łukasz Wroński, Miłosz Nowak, Artur Golański. Damian Warnecki – Bartłomiej Bartosiak, Przemysław Zdybowicz
W drugiej połowie zagrali: Mateusz Wolankiewicz – Kamil Mizera, Damian Michalak, Sebastian Kobiera, Marcel Żegota, Mikołaj Bociek, Szymon Sarnik, Bartłomiej Trzeboński, Kacper Czapla, Paweł Bańczyk, zawodnik testowany.