14 maja 2023
12:00
Stadion Gminny w Lipcach Reymontowskich

Kanonada w Lipcach Reymontowskich. GKS dogonił Widzew II

Aż 10 goli obejrzeli kibice, którzy w niedzielne południe wybrali się obejrzeć mecz pomiędzy Jutrzenką Drzewce a GKS Bełchatów. Goście nie dali zespołowi gospodarzy żadnych szans, mimo gry w dziesiątkę przez ponad godzinę.

Strzelanie w 9. minucie rozpoczął Łukasz Wroński, który płaskim strzałem wyprowadził GKS na prowadzenie. Kilkanaście minut później było już 3:0, bowiem Przemysław Zdybowicz potrzebował zaledwie trzech minut na zaaplikowanie rywalom dubletu! Przy wznowieniu gry od bramki, błąd popełniła nasza defensywa. Sytuację próbował ratować Leonid Otczenaszenko, lecz spóźnił się z interwencją poza polem karnym i zobaczył czerwoną kartkę. Mimo gry w osłabieniu „Brunatni” nie spuścili z tonu i przed przerwą na listę strzelców wpisali się Wroński oraz Artur Golański.

Po zmianie stron, to gospodarze cieszyli się ze strzelonej bramki. Bartosza Szelonga minął Cezary Dominiak, który na listę strzelców wpisał się także w 58. minucie. Dla bełchatowian strzelali w drugiej połowie Przemek Zdybowicz, który skompletował hat-tricka, ponownie Artur Golański oraz Serhij Napolov. Ostatecznie GKS Bełchatów wygrał z Jutrzenką 8:2.

Tym samym „Brunatni” zrównali się punktami z Widzewem II Łódź, który zremisował z RKS-em Radomsko (1:1). Na szczycie tabeli plasuje się jednak klub z Łodzi, który ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Jutrzenka Drzewce – GKS Bełchatów 2:8 (0:5)
Bramki: Cezary Dominiak 47, 58 – Łukasz Wroński 9, 45+2, Przemysław Zdybowicz 23, 26, 52, Artur Golański 39, 72, Serhij Napolov 64

Jutrzenka Drzewce: Adrian Olejnik – Dawid Krawczyk, Maciej Borowski, Filip Niźnikowski, Norbert Kowalski (67. Hubert Nowak) – Oskar Kacperski, Aleksander Sulikowski, Wojciech Koperniak, Damian Kopa (65. Szymon Kopeć) – Cezary Dominiak, Łukasz Stangreciak.
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik (61. Jakub Szczepaniak), Sebastian Ochocki – Kamil Mizera (29. Bartosz Szelong), Artur Golański, Łukasz Wroński (74. Kacper Czapla), Miłosz Nowak (21. Damian Michalak), Serhij Napolov (71. Damian Warnecki) – Przemysław Zdybowicz (71. Bartłomiej Trzeboński).

Czerwona kartka: Leonid Otczenaszenko (27 minuta, za faul)
Sędzia: Mikołaj Kujawski (Łódź)