Liga wkracza w decydującą fazę! Zapowiedź meczu z Pogonią

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Siedem spotkań do końca, tyle samo punktów na koncie i brak marginesu błędu. Tak wygląda sytuacja GKS-u Bełchatów przed kolejnym ligowym spotkaniem. W meczu z Pogonią liczą się tylko trzy punkty. Jak spiszą się „Brunatni”? Przekonamy się już w sobotę. Zapraszamy na zapowiedź!

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

MGUKS Pogoń Zduńska Wola

Rok założenia: 1945
Adres: ul. Łaska 90, 98-220 Zduńska Wola
Barwy: żółto-zielono-czarne
Trener: Rafał Porada oraz Adrian Budka
Stadion: Stadion MGUKS w Zduńskiej Woli

Zespół ze Zduńskiej Woli w obecnym roku nie spisuje się dobrze. W jedenastu spotkaniach Pogoń zdobyła zaledwie dziesięć punktów. wygrywając ze Stalą Niewiadów, WKS Wieluń, RKS-em Radomsko oraz remisując ze Zrywem Wygoda. Ostatnie dwa mecze piłkarze ze Zduńskiej Woli przegrali, kolejna z Borutą Zgierz (0:2) oraz Polonią Piotrków Trybunalski (2:7). Pogoń zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli z 31 punktami na koncie.

SYTUACJA W GKS

Do meczu z Pogonią, podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka przygotowywali się na czterech jednostkach treningowych. Na boisku na pewno nie zobaczymy kontuzjowanych Mikołaja Boćka oraz Miłosza Nowaka. Niepewny jest występ Mikołaja Grzelaka, Huberta Berłowskiego oraz Szymona Sarnika. Za czerwoną kartkę w meczu w Lipcach Reymontowskich pauzować będzie podstawowy bramkarz GKS-u, Leonid Otczenaszenko.

CZY WIESZ, ŻE…

Jesienią w Zduńskiej Woli piłkarze GKS-u długo nie mogli przełamać obrony Pogoni. Udało się to dopiero w 85. minucie za sprawą Łukasza Wrońskiego i tym samym „Brunatni” dopisali do swojego konta kolejny komplet punktów.

Do końca rozgrywek zostało siedem kolejek. GKS Bełchatów i Widzew II Łódź w miniony weekend zrównali się punktami i obecnie mają 83 „oczka” na swoich kontach. W tabeli przewodzi jednak klub z Łodzi, który ma lepszy bilans bezpośredni. By „biało-zielono-czarni” mogli świętować awans, muszą liczyć na potknięcie rywali oraz zachowanie swojej formy punktowej z ostatnich tygodni.

Wychowankami naszego sobotniego rywala jest wielu piłkarzy, którzy trafili do Ekstraklasy, a nawet reprezentacji Polski. Mowa tutaj między innymi o Mariuszu Stępińskim (reprezentant Polski, uczestnik EURO 2016, były gracz Widzewa Łódź, Wisły Kraków, Ruchu Chorzów, Hellas Werona czy Nantes). Adrianie Budce (reprezentant Polski, Widzew Łódź), Pawle Kaczorowskim (reprezentant Polski. Lech Poznań, Legia Warszawa) czy Rafale Augustyniaku (reprezentant Polski, obecnie Legia Warszawa)

EPILOG

W sobotę o godzinie 17 rozpocznie się kolejne ważne spotkanie. Tym razem bełchatowianie przystąpią do niego z takim samym dobytkiem punktowym, co Widzew II Łódź. Który z klubów popełni błąd? Czy GKS-owi uda się wyprzedzić młodych łodzian? Aby to się stało, z Pogonią trzeba wygrać. Rozjemcą obu ekip będzie Szymon Michniewicz.