• Przemysław Zdybowicz 68.
10 marca 2024
12:00

Stracone punkty w końcówce. Remis w Elblągu

Do 90. minuty biało-zielono-czarni prowadzili w Elblągu z tamtejszą Concordią, lecz ostatecznie do Bełchatowa powrócą „tylko” z jednym punktem.

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka w Elblągu chcieli powalczyć o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Jednak po remisie z Bronią Radom (1:1) również tym razem GKS podzielił się punktami z rywalem. „Brunatni” objęli prowadzenie w 68. minucie dzięki trafieniu Przemysława Zdybowicza. Misja wywiezienia kompletu punktów utrudniła się w 81. minucie po czerwonej kartce jednego z graczy GKS-u. Niestety w drugiej minucie doliczonego czasu gry Mikołaj Staniak doprowadził do wyrównania.

GKS Bełchatów utrzymał trzecie miejsce w ligowej tabeli. Na fotel lidera powróciła Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która pokonała Victorię Sulejówek (2:0). Rezerwy Legii Warszawa straciły punkty w Łowiczu. Pelikan wygrał 2:1.

Concordia Elbląg – GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
Bramki: Mikołaj Staniak 90+2 – Przemysław Zdybowicz 68

Concordia Elbląg: Maksymilian Manikowski – Mikołaj Doniecki, Mikołaj Staniak, Piotr Jakubowski – Kuba Rękawek (57. Kacper Noworyta), Radosław Bukacki, Radosław Nowicki (78. Bartosz Danowski), Gracjan Szpucha (89. Szymon Maćkowski), Kacper Sionkowski, Łukasz Makarski – João Augusto Criciúma
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Oskar Wójcik, Mariusz Holik, Mikołaj Grzelak (86. Jarosław Trzeboński) – Łukasz Wroński, Artur Golański (75. Miłosz Nowak), Patryk Skórecki (46. Przemysław Zdybowicz), Klaudiusz Krasa, Serhij Napolov (75. Bartłomiej Bartosiak) – Hubert Karpiński (75. Szymon Sarnik)

Żółte kartki: Bukacki, Nowicki, Talik (trener bramkarzy), Rękawek, Sobieraj (trener), Staniak – Grzelak, Golański, Krasa, Skórecki, Łukiewicz (trener bramkarzy), Otczenaszenko
Czerwona kartka: Klaudiusz Krasa (81. minuta, za drugą żółtą)
Sędzia: Sebastian Pakuszewski