Ostatnia niedziela roku przy S3! Zapowiedź meczu z RKS Radomsko

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Zbliżający się koniec roku zwiastuje przerwę w rozgrywkach Betcris IV ligi. Jednak zanim to nastąpi, przed Brunatnymi jeszcze dwa spotkania, w tym jedno na własnym obiekcie. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka spróbują godnie pożegnać się z własnymi kibicami i powalczą z RKS-em Radomsko w ostatnim meczu 2022 roku przy Sportowej 3. Zapraszamy na zapowiedź!

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

RKS Radomsko

Rok założenia: 1979
Adres: ul. Brzeźnicka 26, 97-500 Radomsko
Barwy: żółto-niebieskie
Trener: Paweł Ściebura
Stadion: Stadion Miejski w Radomsku

Klub z Radomska największe triumfy święcił na przełomie wieków. W sezonie 2001/02 RKS występował w Ekstraklasie (wówczas I Liga). Obecnie klub z południa województwa nie jest w stanie nawiązać do tych sukcesów, próbując odbudować swoją pozycję. W trwającym sezonie RKS Radomsko zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli, mając jeden mecz mniej od pozostałych drużyn. RKS uzbierał 28 punktów, a w przypadku zwycięstwa zrówna się ich liczbą z KS Kutno.

SYTUACJA W GKS

Po remisie z AKS SMS Łódź, biało-zielono-czarni powrócili na zwycięską ścieżkę i ograli Sokół Aleksandrów Łódzki. Ewentualna wygrana z RKS-em nie zmieni jednak naszej sytuacji w tabeli. Widzew II Łódź także nie traci punktów i to on do ostatniej kolejki roku stanie w roli lidera IV ligi. Do ostatniego meczu roku przy S3 Brunatni przygotowywali się na czterech jednostkach treningowych.

CZY WIESZ, ŻE…

Piłkarzy, którzy w swoim piłkarskim CV mają zarówno GKS, jak i RKS jest wielu. Skupmy się jednak na dwóch Jackach. Pierwszy z nich, Jacek Berensztajn to legenda bełchatowskiego klubu, dwukrotny reprezentant Polski. Popularny „Berek” w Radomsku występował w sezonie 2003/04, kiedy to rozegrał 33 mecze i zdobył jedną bramkę. Drugi z Jacków, Krzynówek, w RKS-ie spędził lata 1994-96, skąd przeniósł się do Rakowa Częstochowa, a następnie GKS-u. W Bełchatowie spędził dwa lata (1996-98), po czym ruszył na podbój niemieckiej Bundesligi. 96-krotny reprezentant Polski (15 goli) występował w 1. FC Nürnberg, Bayerze Leverkusen, VFL Wolfsburg i Hannoverze 96.

EPILOG

Ostatni epizod tej rundy przy Sportowej 3 to dla starszych kibiców powrót do przeszłości. Na przełomie wieków GKS i RKS często toczyły pojedynki, które decydowały o losach obu ekip w ligowej hierarchii ważności. Tym razem do starcia dojdzie na niższym szczeblu rozgrywkowym, a i faworyt wydaje się być dość wyraźny. Nie wyrokujmy jednak, a poczekajmy na końcowe rozstrzygnięcia. Początek meczu w niedzielę, 13 listopada o godzinie 13.00. Transmisja tradycyjnie na kanale Hattrick.TV.