Ostatni krok w drodze do awansu! Zapowiedź meczu ze Zrywem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Trzydzieści siedem kolejek, które mają za sobą piłkarze Betcris IV ligi tak naprawdę nie mają teraz większego znaczenia. Do rozegrania została ta ostatnia, w której okaże się, kto awansuje do III ligi. Na polu bitwy pozostały dwa kluby: GKS Bełchatów oraz Widzew II Łódź. Bełchatowianie mają zaledwie punkt przewagi i brak możliwości potknięcia. Czy misja „awans” zakończy się sukcesem? Czas wykonać ostatni krok i pokonać Zryw Wygoda.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

Zryw Wygoda

Rok założenia: 1990
Adres: Wygoda 55, 99-400 Łowicz
Barwy: biało-niebieskie
Trener: Piotr Gawlik
Stadion: Boisko Sportowe w Wygodzie

Zryw Wygoda to klub założony w 1990 roku. Kończący się sezon jest drugim z kolei dla piłkarzy Zrywa na piątym poziomie rozgrywkowym. Przed ostatnią kolejką wygodzianie zajmują 13. lokatę w tabeli, z 36 punktami na koncie. Warto jednak zaznaczyć, że są niepokonani od czterech ostatnich kolejek. Pokonali kolejno zespoły z Wielunia (2:0), Niewiadowa (3:0), Zgierza (5:1) oraz Piotrkowa Trybunalskiego (3:1).

SYTUACJA W GKS

Wygrana z RKS Radomsko (2:0) pozwoliła zrewanżować się za jesienną porażkę, ale przede wszystkim przybliżyć do upragnionego awansu. Dzięki kompletowi punktów, Brunatni utrzymali fotel lidera i przed ostatnim meczem wszystko mają w swoich rękach. W finale sezonu 2022/2023 na pewno udziału nie wezmą kontuzjowani Szymon Sarnik i Dawid Woźniakowski. Nadmiar żółtych kartek wykluczył z gry podstawowego obrońcę, Sebastiana Ochockiego. Pozostali piłkarze są do dyspozycji trenera.

CZY WIESZ, ŻE…

W jesiennym starciu w Wygodzie, Brunatni ograli rywali 2:0. Gole dopiero w drugiej połowie zdobyli Przemysław Zdybowicz oraz Mariusz Holik.

Aby GKS awansował do III ligi, musi wygrać starcie ze Zrywem. Remis i porażka również mogą dać podopiecznym Bogdana Jóźwiaka promocję do wyższej ligi. Wówczas jednak punkty musi stracić Widzew II Łódź, który gra na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków.

W zaledwie pięciu spotkaniach biało-zielono-czarni nie zgarnęli w obecnym sezonie kompletu punktów: trzykrotnie remisowali oraz dwa razy uznali wyższość rywala (RKS Radomsko oraz Widzew II Łódź).

EPILOG

Gdy GKS Bełchatów ogłaszał upadłość zimą 2022 roku, niewielu wierzyło, że klub tak szybko się odrodzi. Dzisiaj, ponad rok po tych wydarzeniach, „Brunatni” mogą rozpocząć pisanie nowej, szczęśliwej historii Dumy Górniczego Miasta. Aby to się stało, GKS nie może dać się wyprzedzić na ostatniej prostej rezerwom Widzewa. Początek meczu o godzinie 17.00, a arbitrem spotkania będzie Albert Różycki. Jedno jest pewne – będzie się działo! Mamy nadzieję, że powitamy III ligę w Bełchatowie, a GKS wykona ważny krok w powrocie do piłkarskiej elity nad Wisłą!