• Przemysław Zdybowicz 68.
17 czerwca 2023
17:00

Radomsko zdobyte, awans coraz bliżej. Wyjazdowa wygrana GKS-u

W ostatnim wyjazdowym meczu sezonu, GKS  Bełchatów pokonał RKS Radomsko 2:0. Dzięki zwycięstwu, przed finałową kolejką sezonu 2022/23 w Betcris IV lidze, „Brunatni” są o krok od awansu do III ligi.

Rozpoczęte spotkanie już po 10 sekundach przerwano z powodu rozrzucenia na polu karnym gospodarzy serpentyn. Po krótkiej przerwie sędzia Kujawski nakazał kontynuację gry. Bełchatowianie od pierwszych minut próbowali zdobyć bramkę i tym samym uniknąć błędu z jesiennego meczu obu ekip. Wówczas to RKS szybko objął prowadzenie i ostatecznie wygrał. Tym razem „Brunatni” wpisali się na listę strzelców jako pierwsi. W 26. minucie po serii czterech rzutów różnych, Łukasz Wroński mierzonym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza rywali. Przed przerwą powinno być 2:0, a ponownie w głównej roli zobaczyliśmy Wrońskiego. Tym razem po podaniu Napolova wychowanek GKS-u przeniósł piłkę nad poprzeczką. W pierwszej części gry swoje szanse mieli także gospodarze, a niezwykle groźny był duet Machaj – Kolasa. Defensywa biało-zielono-czarnych była jednak czujna i na przerwę GKS schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron tempo gry nieco opadło, a obie drużyny uważały, by nie popełnić błędu. Dwie dogodne sytuacje miał zawodnik RKS-u Radomsko, Kajetan Misztalski, lecz z bliskich odległości nie był w stanie pokonać Otczenaszenko. Bramkarza rywali pokonał za to Przemysław Zdybowicz. W 68. minucie wykorzystał prostopadłe podanie od Wrońskiego i w sytuacji sam na sam nie zostawił szans golkiperowi. Bełchatowianie prowadzili 2:0, a cenne zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. W ostatnim kwadransie obie drużyny próbowały zmienić wynik, lecz więcej goli tego dnia w Radomsku nie zobaczyliśmy.

Dzięki zwycięstwu w Radomsku, GKS Bełchatów utrzymał prowadzenie w tabeli. Na kolejkę przed końcem sezonu podopieczni Bogdana Jóźwiaka mają jeden punkt przewagi nad Widzewem II Łódź. W ostatniej kolejce GKS podejmie przy Sportowej Zryw Wygoda, natomiast łodzianie zmierzą się ze Zjednoczonymi w Strykowie.

RKS Radomsko – GKS Bełchatów 0:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Wroński 26, Przemysław Zdybowicz 68

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Sebastian Ochocki (67. Mikołaj Grzelak), Mariusz Holik, Jarosław Trzeboński, Mateusz Szymorek – Artur Golański, Miłosz Nowak (81. Mikołaj Bociek) – Serhij Napolov, Bartłomiej Bartosiak (67. Kamil Mizera), Łukasz Wroński (89. Kacper Czapla) – Przemysław Zdybowicz (79. Damian Warnecki)

Żółte kartki: Załucki – Ochocki, Nowak
Czerwona kartka: Juliusz Molis (93. minuta, za drugą żółtą)
Sędzia: Mikołaj Kujawski