24 czerwca 2023
17:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Czas rozpocząć świętowanie! GKS wygrywa i awansuje do III ligi

Sezon 2022/2023 przeszedł do historii! Dla piłkarzy, sztabu szkoleniowego i kibiców GKS-u Bełchatów rozgrywki zakończyły się w najlepszy możliwy sposób – pewnym zwycięstwem, wygraniem rozgrywek i awansem do III ligi. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka utrzymali pozycję lidera i w Bełchatowie mogą wystrzelić korki od szampanów.

Ostatni mecz sezonu od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Dośrodkowania ze stałych fragmentów gry nie sprawiały jednak trudności golkiperowi Zrywu. W 9. minucie „Brunatni” dobrze spressowali rywali, co skończyło się groźnym strzałem Napolova. Kwadrans gry przy S3 GKS zakończyl się strzałem Zdybowicza wybitym z światła bramki przez jednego z obrońców. Zanim padła pierwsza tego dnia bramka, dwukrotnie spróbował z dystansu Artur Golańki, ale oba strzały minęły bramkę. Wynik zmienił się za to 26. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki, celnym uderzeniem z woleja Łukasz Wroński wyprowadził GKS na prowadzenie. W 31. minucie Mikołaj Grzelak sprawdził czujność Sebastiana Kosiorowskiego próbą pod poprzeczkę, lecz bramkarz gości poradził sobie z tą próbą.  Inaczej było w 40. minucie. Artur Golański płaskim strzałem z dystansu podwyższył prowadzenie biało-zielono-czarnych! Przed przerwą na listę strzelców wpisał się także Przemysław Zdybowicz. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska z rzutu wolnego Golańskiego, napastnikowi nie zostało nic innego jak dołożyć nogę do piłki i cieszyć się z kolejnego trafienia w sezonie.

Po zmianie stron przyjezdni z Wygody odważniej ruszyli do przodu. Już w 47. minucie niecelną próbę oddał Roman Periżok. Gole nadal zdobywali jednak „Brunatni”. W 50. minucie Kamil Mizera „wyłożył” piłkę Wrońskiemu, który ponownie wpisał się na listę strzelców. W kolejnych minutach oba zespoły atakowały dalej, lecz próby Szczepańskiego i Zdybowicza nie okazały się skuteczne. Nie pomylił się – trzeci raz tego dnia – Łukasz Wroński w 68. minucie wykorzystał podanie „Zdybo”, minął rywala i było już 5:0. W 70. minucie dogodną okazję po podaniu Bartosiaka miał Zdybowicz, ale piłka minęła bramkę. Jeszcze większego pecha napastnik GKS-u miał w 77. minucie, kiedy trafił w słupek. „Brunatni” atakowali do końca spotkania, lecz próby Bartosiaka (ponad bramką), Wrońskiego (słupek!) nie wpłynęły na zmianę wyniku. GKS Bełchatów pewnie ograł Zryw Wygoda i awansował do III ligi!

GKS Bełchatów z bilansem 33 zwycięstw, trzech remisów i dwóch porażek okazał się najlepszy w rozgrywkach Betcris IV ligi. 102 punkty zdobyte przez Brunatnych zapewniły triumf oraz promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Drugie miejsce – z trzema „oczkami” mniej – zajęły rezerwy Widzewa Łódź. W ostatniej kolejce zremisowali w Strykowie tamtejszym Zjednoczonym. Podium uzupełnili piłkarze RKS-u Radomsko, którzy na przestrzeni całego sezonu zgromadzili 77 punktów.

GKS Bełchatów – Zryw Wygoda 5:0 (3:0)
Bramki: Łukasz Wroński 26, 50, 68 , Artur Golański 40, Przemysław Zdybowicz 43

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko (86. Kacper Foltyn) – Mikołaj Grzelak, Mariusz Holik, Jarosław Trzeboński, Mateusz Szymorek – Artur Golański (83. Bartosz Bujalski), Mikołaj Bociek (65. Miłosz Nowak) – Serhji Napolov (65. Bartłomiej Bartosiak), Łukasz Wroński (83. Damian Warnecki), Kamil Mizera (74. Kacper Czapla) – Przemysław Zdybowicz (83. Hubert Berłowski)
Zryw Wygoda: Sebastian Kosiorowski – Bartosz Wojciechowski (46. Michał Świdrowski), Igor Tomaszewski, Krystian Białas (46. Tomasz Wudkiewicz), Roman Periżok (65. Hubert Matyjas), Damian Kozieł, Radosław Kuciński (78. Hubert Kania), Damian Szczepański (90. Bartosz Tomaszkiewicz), Rafał Bogus 46. Bartosz Wudkiewicz), Krystian Rutkowski, Jakub Będor

Żółta kartka: Będor
Sędzia: Albert Różycki