Pavel Komolov kolejnym transferem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Zgodnie z zapowiedziami do drużyny PGE GKS Bełchatów dołączył jeszcze jeden zawodnik, który ma wzmocnić rywalizację w linii pomocy. Piątym letnim nabytkiem beniaminka T-Mobile Ekstraklasy został Pavel Komolov.

Dla 25-letniego Rosjanina będzie to powrót na Sportową po półrocznej grze w sezonie 2010/11. Wówczas wychowanek Zenitu Sankt Petersburgu wystąpił w 10 meczach Ekstraklasy.

Rosyjski rozgrywający został wypożyczony z drużyny mistrza Litwy Żalgirisu Wilno do końca 2014 roku z opcją wykupu dla bełchatowskiego klubu. Do nowego zespołu Komolov dołączy w ciągu najbliższych dni.

Odpowiednie dokumenty pomiędzy klubami oraz z samym zawodnikiem zostały podpisany wcześniej, jednak zgodnie z niepisaną umową, informacji o transferze nie publikowano do czasu rozegrania przez piłkarza spotkania w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Jeszcze we wtorek Komolov wystąpił w barwach Żalgirisu w rewanżowym spotkaniu z Dinamo Zagrzeb. Umowa z PGE GKS Bełchatów będzie obowiązywać od 23 lipca.

W rundzie wiosennej tego roku Komolov był wypożyczony z Żalgirisu do klubu greckiej Superligi – PAE Veria. W poprzednich latach był podstawowym zawodnikiem wileńskiego klubu zdobywając w nim m.in. mistrzostwo Litwy oraz dwukrotnie krajowy puchar. Były reprezentant rosyjskiej młodzieżówki rozegrał w zielono-białych barwach ponad 100 spotkań w różnych rozgrywkach.

Nowy pomocnik PGE GKS Bełchatów będzie występował na polskich boiskach z nr „10”.

Wcześniej do drużyny Kamila Kieresia dołączyli: Adam Mójta, Bartosz Ślusarski, Błażej Telichowski oraz Emilijus Zubas. Pierwsza trójka ma już za sobą udane debiuty w ekipie „Brunatnych” w meczu z Legią Warszawa.