Filip Modelski w Jagiellonii!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Obrońca PGE GKS Bełchatów Filip Modelski będzie od nowego sezonu występował w Jagiellonii Białymstok. Kluby doszły do porozumienia w kwestii kwoty transferu definitywnego – informuje klub z Bełchatowa.

20-letni defensor, który po przygodzie w rezerwach angielskiego West Ham Utd, otrzymał przy Sportowej szansę na występy w T-Mobile Ekstraklasie, dość szybko wywalczył sobie miejsce w składzie „Brunatnych”, jednocześnie występując w kadrze U-21. „Model” zadebiutował także u Franciszka Smudy w meczu towarzyskim z Bośnią i Hercegowiną.

Wyraź swoją opinię na Facebook’u! Wejdź i sprawdź! »

– Sprzedaż Filipa Modelskiego do Jagiellonii wpisuje się w naszą aktualną politykę transferową – powiedział prezes GKS „Bełchatów” SSA Marcin Szymczyk. Cieszymy się, że udało się bardzo szybko na tyle wypromować tak młodego zawodnika, by wzbudził zainteresowanie selekcjonera Reprezentacji Polski i kilku klubów. To pokazuje, że Bełchatów jest dobrym miejscem dla rozwoju młodszych zawodników, często z niższych lig. Jesteśmy także zadowoleni z wynegocjowanej sumy transferowej. Przed nami decyzje co do nazwisk kolejnych zawodników, którzy mogliby zastąpić Filipa jak i trzech zawodników, którzy dziś rozwiązali kontrakty. W minionym półroczu spędziliśmy sporo czasu na obserwacjach zawodników, którzy mogliby do nas dołączyć i kto wie, być może podążyć drogą Modelskiego.

W minionym sezonie Filip Modelski rozegrał w barwach PGE GKS Bełchatów dwadzieścia spotkań w T-Mobile Ekstraklasie, jedno w PP oraz trzy w MESA.

Byłemu już zawodnikowi GKS dziękujemy za wspaniałe występy i życzymy sukcesów w nowym klubie oraz Reprezentacji Polski!

źródło: Biuro Prasowe GKS Bełchatów