Wziąć rewanż za jesień! Zapowiedź meczu w Wejherowie

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Od czterech spotkań gracze GKS-u Bełchatów są niepokonani. Czy w sobotę seria zostanie przedłużona? Zapowiadamy pojedynek z Gryfem Wejherowo!

GKS i Gryf to sąsiedzi w ligowej tabeli. Obie ekipy zgromadziły po 32 oczka. Na miejscu 9. jest Gryf, natomiast lokatę niżej są „Bruntatni”. Dużo więcej goli pada w meczach zespołu z Wejherowa. 35 goli zdobytych i 45 straconych – taki jest bilans Gryfa. W przypadku naszego zespołu jest dużo mniej ciekawie. 27 bramek zdobytych nie powala na kolana, ale tylko 26 bramek straconych to już ligowa czołówka. W jesiennym spotkaniu, które rozgrywano w Bełchatowie górą byli goście, którzy wygrali 3:2. „Tylko” 3:2, bo prowadzili już 3:0.

Gryf Wejherowo w pięciu poprzednich spotkaniach zanotowała dwie wygrane, ale ostatnie dwa pojedynki to zaledwie dwa oczka. Remis z Wartą Poznań i wcześniej przegrana 1:4 z Olimpią Elbląg. Przypomnijmy, że trener Mariusz Pawlak bardzo dobrze zna zespół z Wejherowa, gdyż był trenrem tego zespołu w rundzie jesiennej.

Zespół GKS-u Bełchatów notuje swą najlepszą serię w tym sezonie. Jak wspomniałem na wstępie – 4 mecze z rzędu bez porażki tworzy ten okres. Remis w Stalowej Woli był z pewnością zawodem po trzech kolejnych zwycięstwach. Do Wejherowa z drużyną pojechał 18-letni Hubert Berłowski. Młody napastnik jest wychowankiem naszego klubu.

Arbitrem spotkania będzie Pan Tomasz Marciniak z Płocka.

Trzymamy kciuki za „Brunatnych” i liczymy, że trzy oczka wrócą do Bełchatowa!