Wiktor Rydz: Myślę, że jest to początek ponownej współpracy z PGE

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Polska Grupa Energetyczna wróci do wspierania GKS? Co prawda nie w postaci sponsora strategicznego, lecz finansowego zaplecza grup młodzieżowych. – Cieszymy się na powrót do współpracy z PGE, jest to efekt wielomiesięcznych rozmów i działań, które podjęliśmy, audytu finansowego przeprowadzonego przez prawników PGE GiEK S.A. jak również wypracowanego przez klub planu restrukturyzacyjnego – powiedział prezes Wiktor Rydz.

Energetyczny gigant przekaże 2 mln zł do tworzonej właśnie fundacji o roboczej nazwie „Akademia GKS Bełchatów”, której fundatorem będzie sportowa spółka. Poinformował o tym przebywający z wizytą w Bełchatowie Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A., Wojciech Dąbrowski. W spotkaniu z mediami uczestniczyła także Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Wioletta Czemiel-Grzybowska.

– Ogłoszona przez Prezesa Dąbrowskiego decyzja wprowadza pewien spokój, pojawiały się bowiem pogłoski o upadłości klubu. My wiedzieliśmy, w jakim kierunku idą nasze rozmowy, jednakże wymagały one ciszy i ciężkiej codziennej pracy. Myślę, że jest to początek ponownej współpracy z PGE, postaramy się nie zawieść zaufania a działania restrukturyzacyjne, które zostały już wprowadzone w klubie, będą kontynuowane zgodnie z założeniami, które przedstawiliśmy Sponsorowi – powiedział cytowany przez oficjalną stronę GKS Wiktor Rydz.

Dodał również, że środki przekazywane do fundacji, będą pochodziły przede wszystkim z PGE oraz być może również Miasta Bełchatów.

– Myślę, że wspólnymi siłami wskoczymy na normalne tory funkcjonowania klubu. (…) Utrzymanie tak rozbudowanej akademii piłkarskiej to bardzo duży wydatek dla klubu. Wspomniałem wcześniej o współpracy z władzami naszego miasta, więc ten mechanizm finansowy trzeba będzie przekształcić, model funkcjonowania klubu będzie już inaczej wyglądać. Będzie to wymagało pewnych zmian i zrobimy wszystko, by to całość nabrała normalności i byśmy podążali w stronę stabilizacji – zakończył prezes GKS.

– Pieniądze przekazane zostaną w chwili, gdy zarejestrowana zostanie Fundacja. Mam nadzieję, że proces rejestracji przebiegnie bardzo szybko i będziemy mogli przekazać pieniądze – powiedział prezes PGE. Zaznaczył też, że środki zostaną przekazane na pierwszy rok działalności. Zadeklarował również, że PGE będzie wspierało klub w kolejnych latach.

Mając jednak w pamięci jesienne zapowiedzi poseł Małgorzaty Janowskiej, na podobnej konferencji zorganizowanej pod siedzibą PGE GiEK S.A., oraz fakt trwającej wciąż kampanii prezydenckiej, z otwarciem szampana wstrzymamy się do czasu, aż środki finansowe faktycznie pojawią się w klubie.