Bociek zostaje, Bruchajzer odchodzi, Szubertowski dołączył do GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Drużyna GKS-u wciąż się zmienia. Wczoraj umowę z klubem przedłużył Mikołaj Bociek, z kolei Kamil Bruchajzer dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Ponadto do biało-zielono-czarnych dołączył nowy lewy obrońca Kamil Szubertowski.

Mikołaj Bociek, wychowanek klubu, będzie reprezentował barwy GKS Bełchatów jeszcze przynajmniej przez rok. Sportową opuszcza za to bramkarz Kamil Bruchajzer.

Bociek parafował roczną umowę na grę w „Brunatnych”, po tym jak w ubiegłym sezonie 2 ligi zagrał w 13 spotkaniach (8 w wyjściowym składzie), co dało blisko 700 boiskowych minut. Obejrzał także 2 żółte kartki.

W górniczej bramce nie stanie już 21-letni Bruchajzer, z którym klub zawarł stosowne porozumienie ułatwiające poszukiwania nowej drużyny. W sezonie 2016/2017 w 2 lidze golkiper zagrał 10 razy, w dużej mierze były to mecze rundy wiosennej. Kamilowi dziękujemy za godne reprezentowanie biało-zielono-czarnych barw, życząc jednocześnie powodzenia w kontynuowaniu piłkarskiej przygody.

Z kolei do drużyny dołączył lewy obrońca, były gracz Chrobrego Głogów, Kamil Szubertowski. 19-latek podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

W sezonie 2016/2017 młody defensor rozegrał 11 spotkań (7 w pełnym wymiarze), co dało ponad 900 minut na boisku. Szubertowski do Głogowa trafił na zasadzie transferu definitywnego z Lecha Poznań, gdzie spędził cztery lata.

W tym czasie brał udział w treningach z pierwszym zespołem, występował w Centralnej Lidze Juniorów i 3-ligowych rezerwach „Kolejorza”. W 2015 roku ze swoją drużyną rywalizował w finałowym dwumeczu CLJ z Legią Warszawa.

Nasz nowy zawodnik w swym piłkarskim CV ma także występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.