Bociek zostaje, Bruchajzer odchodzi, Szubertowski dołączył do GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Drużyna GKS-u wciąż się zmienia. Wczoraj umowę z klubem przedłużył Mikołaj Bociek, z kolei Kamil Bruchajzer dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Ponadto do biało-zielono-czarnych dołączył nowy lewy obrońca Kamil Szubertowski.

Mikołaj Bociek, wychowanek klubu, będzie reprezentował barwy GKS-u Bełchatów jeszcze przynajmniej przez rok. Sportową opuszcza za to bramkarz Kamil Bruchajzer. Bociek parafował roczną umowę na grę w „Brunatnych”, po tym jak w ubiegłym sezonie 2 ligi zagrał w 13 spotkaniach (8 w wyjściowym składzie), co dało blisko 700 boiskowych minut. Obejrzał także dwie żółte kartki.

W górniczej bramce nie stanie już 21-letni Bruchajzer, z którym klub zawarł stosowne porozumienie ułatwiające poszukiwania nowej drużyny. W sezonie 2016/2017 w 2 lidze golkiper zagrał 10 razy, w dużej mierze były to mecze rundy wiosennej. Kamilowi dziękujemy za godne reprezentowanie biało-zielono-czarnych barw, życząc jednocześnie powodzenia w kontynuowaniu piłkarskiej przygody.

Z kolei do drużyny dołączył lewy obrońca, były gracz Chrobrego Głogów, Kamil Szubertowski. 19-latek podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W sezonie 2016/2017 młody defensor rozegrał 11 spotkań (7 w pełnym wymiarze), co dało ponad 900 minut na boisku. Szubertowski do Głogowa trafił na zasadzie transferu definitywnego z Lecha Poznań, gdzie spędził cztery lata. W tym czasie brał udział w treningach z pierwszym zespołem, występował w Centralnej Lidze Juniorów i 3-ligowych rezerwach „Kolejorza”. W 2015 roku ze swoją drużyną rywalizował w finałowym dwumeczu CLJ z Legią Warszawa. Nowy zawodnik GKS-u w swym piłkarskim CV ma także występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.