Porażka w drugim teście przed ligą. Katowice górą w sparingu GKS-ów

W drugim sparingu przed startem rozgrywek 2. Ligi 2018/19 GKS Bełchatów uległ imiennikowi z Katowic 1:2 (0:0). Bramkę dla „biało-zielono-czarnych” zdobył 18-letni Bartłomiej Zieliński, a dla katowickiej „GieKSy” trafiali Tomasz Midzierski oraz Dalibor Volas. W obu ekipach zagrali zawodnicy testowani. W szeregach drużyny trenera Artura Derbina wystąpił znany bełchatowskiej publiczności z występów w GKS-ie w latach 2007-10 i 2013-15 Kamil Poźniak!

Mecz rozgrywany przy ulicy Bukowej w Katowicach był typowym spotkaniem sparingowym. Oba zespoły testowały – nowych zawodników i nowe rozwiązania taktyczne, a gra toczyła się w środku pola. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a podopieczni Artura Derbina nie mieli okazji do pokonania bramkarza „GieKSy”. W drugiej połowie piłkarze GKS-ów rozpoczęli trafianie do bramek. Wszystkie trzy gole padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli katowiczanie po bramce Midzierskiego w 50. minucie. Pięć minut później gospodarze tego meczu kontrolnego mieli kolejny stały fragment gry, a Marcina Wierzbickiego (testowanego przez nasz sztab bramkarza … GKS-u Katowice) pokonał Dalibor Volas. Bełchatowianie odpowiedzieli w 63. minucie, a strzał na gola zamienił młody pomocnik Bartłomiej Zieliński. „Brunatni” mieli dobrą szansą na wyrównanie, ale Dawid Flaszka nie był w stanie pokonać Mariusza Pawełka.

Po zwycięstwie nad ekstraklasowym Piastem Gliwice 2:0, podopieczni Artura Derbina muszą przełknąć gorycz porażki. Jest to jednak „tylko” mecz kontrolny, który ma na celu przygotować zespół do walki o awans w 1. Lidze. Zwycięstwa zostawmy na mecze o punkty.

W barwach GKS-u Bełchatów wystąpiło kilku zawodników testowanych. Sztab szkoleniowy kontynuuje obserwację Pawła Czajkowskiego, Szymona Hajduka oraz Mateusza Szymorka. W II połowie wystąpił również testowany golkiper Maciej Wierzbicki, który miniony sezon spędził w Katowicach. W I połowie w naszym zespole wystąpił Kamil Poźniak – ostatnio zawodnik Gwardii Koszalin. Czyżby kolejny – po Mikołaju Grzelaku – powrót do Bełchatowa po latach?

Natomiast GKS Katowice testował w dzisiejszym sparingu znanego bełchatowskim kibicom Konrada Andrzejczaka – piłkarza naszej drużyny w sezonie 2016/17, który przez rok rozegrał dziewiętnaście spotkań i raz pokonał bramkarza rywali.

GKS Katowice – GKS Bełchatów 2:1 (0:0)
Bramki: Tomasz Midzierski 50, Dalibor Volas 55; Bartłomiej Zieliński 63

GKS Katowice: (I połowa) Szymon Frankowski – Rafał Remisz, Mateusz Kamiński, Adam Kokoszka, Konrad Andrzejczak, Adrian Łyszczarz, Kamil Kurowski, Damian Michalik, Wojciech Słomka, Michał Szczyrba, Piotr Kurbiel. (II połowa) Mariusz Pawełek – Adrian Frańczak, Patryk Wnuk, Tomasz Midzierski, Wojciech Lisowski, Paweł Mandrysz, Dominik Bronisławski, Bartłomiej Poczobut, Kacper Tabiś, Adrian Błąd, Dalibor Volas.

GKS Bełchatów: (I połowa) Paweł Lenarcik – Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Marcin Ryszka – Paweł Czajkowski (testowany), Szymon Hajduk (testowany), Mikołaj Bociek, Kamil Poźniak (testowany), Emile Thiakane – Bartłomiej Bartosiak. (II połowa) Maciej Wierzbicki (testowany) – Mikołaj Grzelak, Damian Michalski, Filip Kendzia, Mateusz Szymorek (testowany) – Patryk Rachwał, Bartłomiej Zieliński (63. Kacper Szafrański) – Mateusz Stolarczyk, Dawid Flaszka, Kamil Szubertowski – Hubert Berłowski.

Żółta kartka: Adam Kokoszka