Testowania ciąg dalszy. Nowe twarze na treningu GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Sztab szkoleniowy GKS-u Bełchatów kontynuuje poszukiwania potencjalnych wzmocnień zespołu „Brunatnych”. Do testowanych już w zeszłym tygodniu bramkarza Patryka Królczyka, pomocników Rafała Parobczyka i Przemysława Mizgały oraz napastnika Adama Setli dołączył kolejny pomocnik – Bartosz Biel.

Bartosz Biel miniony sezon spędził w pierwszoligowej Drutex-Bytovii , dla której rozegrał dwadzieścia sześć spotkań (średnio spędził 38 minut w meczu na murawie) i strzelił trzy bramki. Wcześniej, w swojej piłkarskiej karierze 24-letni skrzydłowy reprezentował barwy takich klubów jak ŁKS Łódź, Wigry Suwałki czy Puszcza Niepołomice.

Rafał Parobczyk to 22-letni pomocnik, który piłkarskie szlify zbierał w juniorskich drużynach aktualnego mistrza Polski – Legii Warszawa. W sezonie 2013/14 wystąpił nawet w piętnastu meczach trzecioligowych rezerw „Wojskowych” oraz jednym meczu w Centralnej Lidze Juniorów. Sezon 2014/15 ten mierzący 165 cm wzrosty piłkarz spędził w Siarce Tarnobrzeg, dla której zagrał dwadzieścia trzy mecze w 2. Lidze i raz pokonał bramkarza rywali w meczu przeciwko Legionovii. Ostatnie trzy lata warszawianin spędził w Pelikanie Łowicz, gdzie zagrał osiemdziesiąt trzy razy i siedmiokrotnie zdobywał bramki dla Pelikana.

Jedyny napastnik spośród testowanych – Adam Setla – w poprzednim sezonie reprezentował aż dwa kluby. Jesienią był zawodnikiem Ruchu Chorzów (97 minut w pięciu meczach 1. Ligi). Natomiast wiosnę spędził w w naszym ligowym przeciwniku – Gwardii Koszalin, dokąd został wypożyczony przez „Niebieskich”. W Koszalinie dwudziestopięciolatek pojawiał się na murawie częściej i udało mu się uzbierać trzynaście występów oraz zdobyć cztery bramki. Po sezonie mierzący 183 cm wzrostu napastnik rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt ze spadkowiczem 1. Ligi i stał się wolnym zawodnikiem.

Klub poinformował, że wszyscy testowani zawodnicy powinni być obserwowani aż do piątkowego meczu z ŁKS-em Łódź, który będzie ostatnim sparingiem przed pojedynkiem z Pogonią Siedlce w 1. kolejce 2. Ligi 21 lipca.