Dwóch giekaesiaków nominowanych do jedenastki kolejki

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Już w 2. kolejce nowego sezonu dwóch piłkarzy GKS-u znalazło uznanie w oczach dziennikarzy „Piłki Nożnej”, którzy doceniając ich postawę w spotkaniu z Miedzią Legnica, nominowali ich do jedenastki kolejki. Gratulujemy!

Paweł Lenarcik był jednym z bohaterów sensacyjnej wygranej Brunatnych. Wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Cały stadion oklaskiwał jego świetne interwencje z 29. minuty po uderzeniu Kamila Zapolnika czy 74. kiedy to bramkarz GKS-u zatrzymał piłkę zmierzającą tuż przy dalszym słupku po technicznym strzale Bartosza Bartkowiaka. Podsumowując, piłkarze Miedzi aż 17 razy uderzali na jego bramkę! Co ciekawe, Lenarcik również w poprzednim sezonie po meczu z Miedzią znalazł się w jedenastce PN. Słowem, 25-latek uczcił swój 130. mecz w barwach górniczego klubu znakomitym występem.

Drugim wyróżnionym jest Mateusz Szymorek, który rządził i dzielił na lewej stronie boiska. To on uratował Brunatnych od utraty gole, kiedy po strzale Pawła Tupaja z 14 metrów głową wybił piłkę zmierzającą do siatki bełchatowian! Statystyki firmy InStat, z którą współpracują kluby Fortuna 1 Ligi również nie pozostawiają wątpliwości: najwięcej pojedynków wygranych: Mateusz Szymorek – 12, najwięcej podań dokładnych: Mateusz Szymorek – 26. „Szymor” swoją dobrą postawą w starciu z Miedzią, odkupił winy za błędy z inauguracyjnej kolejki.

Obu zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych nominacji!