Porażka w pierwszym sparingu

W rozegranym na drugim boisku treningowym meczu sparingowym PGE GKS Bełchatów przegrał z Turem Turek 1:2 (0:2). Bramkę dla gospodarzy zdobył w 67. minucie z rzutu wolnego Mikołaj Grzelak.

Bramki dla gości z Turku padły w ciągu pierwszego kwadransa i o ile precyzyjny strzał na 1:0 był trudny dla testowanego Penksy, to drugą bramkę należy zapisać na jego konto. Po otrząśnięciu się z tych pechowych minut GKS zaczął stwarzać sytuacje, ale zabrakło skuteczności, szczególnie Pawłowi Buzale.

Po naszym zespole widać, że niedawno rozpoczął przygotowania i dopiero co „wyszedł” z siłowni. W ekipie Kamila Kieresia zagrali m.in. testowani Penksa, Ałdaś, Basta i Stulin.

Skład GKS:

I połowa: Pavol Penksa – Adrian Basta, Maciej Szmatiuk, Mate Lacić, Alan Stulin – Mateusz Mak, Grzegorz Baran (kpt.), Szymon Sawala, Miroslav Božok, Kamil Kosowski – Paweł Buzała

II połowa: Pavol Penksa (70. Łukasz Budziłek) – Mikołaj Grzelak, Piotr Witasik, Maciej Wilusz (kpt.), Damian Ałdaś – Łukasz Wroński (75. Mateusz Szymorek), Paweł Giel, Kamil Wacławczyk, Leszek Nowosielski (70. Piotr Piekarski), Michał Mak – Bartłomiej Bartosiak (75. Damian Zawieja)