Jest oficjalna decyzja rządu. Kibice wracają na trybuny!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Zdrowia ogłosili plan stopniowego  znoszenia ograniczeń dotyczących zamknięcia stadionów dla publiczności.

Po analizach premiera, Ministerstwa Zdrowia i Rady Medycznej ustalono, że od 15 maja mecze piłkarskie na świeżym powietrzu będą mogły odbywać się w obecności kibiców nie większej niż 25 procent pojemności stadionów. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował również, że w planie rządu jest zwiększenie tego limitu do 50 procent od 29 maja.

– Kolejny krok wykonamy 15 maja (…) Ponieważ dajemy możliwość funkcjonowania na świeżym powietrzu bez maseczek (…) obiekty sportowe na świeżym powietrzu będą miały możliwości przywrócenia 25 procent publiczności. To bardzo dobra informacja dla wszystkich kibiców – powiedział Niedzielski.

Oznacza to, że na stadion w Bełchatowie wejdzie około 1300 widzów, którzy wysokości trybun będą mieli okazję obejrzeć mecze z Radomiakiem (22 maja) i GKS 1962 Jastrzębie (5 czerwca).