Skra w grze o awans, Pelikan bliżej utrzymania. Raport wypożyczonych

Walka w niższych ligach trwa. Skra Częstochowa dość sensacyjnie awansowała do finałowego starcia baraży o Fortuna 1 Ligę, a Pelikan Łowicz nadal utrzymuje pozycję nad strefą spadkową III ligi. Jaki jest wkład młodych giekaesiaków w te osiągnięcia? Zapraszamy na kolejny raport wypożyczonych.

Bartłomiej Lisowski (Pelikan Łowicz)

Zaliczył pełne 90 minut w wygranym 3:1 meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Zwycięstwo łowiczan daje im nadzieję na utrzymanie się w III lidze. Będą pauzować w 35. kolejce, a w ostatniej serii spotkań zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Na chwilę obecną Pelikan ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Damian Michalak (KS Kutno)

Pewni utrzymania w III lidze kutnianie spokojnie dogrywają sezon. 20-latek rozegrał ostatnio 73 minuty w zremisowanym spotkaniu z Ursusem Warszawa 3:3. Piłkarzom Dominika Tomczaka udało się odwrócić losy spotkania, bowiem przegrywali 0:2. Nie wykorzystali jednak dwóch rzutów karnych, a bramkę na 3:3 stracili w 90. minucie. KS Kutno teraz pauzuje, a w ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Zambrów.

Damian Warnecki (Skra Częstochowa)

Częstochowianie w ostatniej kolejce eWinner II Ligi zremisowali z Garbarnią Kraków 4:4, dzięki czemu rzutem na taśmę zakwalifikowali się do baraży. Gola na wagę awansu strzelił w 90. minucie Kamil Wojtyra, który tego dnia zdobył hattricka. Warnecki pojawił się na murawie w 56. minucie w miejsce Klisiewicza. Także w pierwszym spotkaniu barażowym młody napastnik wszedł z ławki. Tym razem zastąpił Kazimierowicza w 79. minucie. Skrzacy sensacyjnie ograli Chojniczankę 1:0 i w niedzielę (19 czerwca) zagrają z KKS Kalisz o awans na zaplecze Ekstraklasy.