GKS testuje defensorów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak informuje oficjalna strona GKS-u, do drużyny przebywającej w Gutowie Małym dołączyło dwóch obrońców: Serb Petar Borovićanin oraz Maciej Bobek, a czterech piłkarzy opuściło zgrupowanie.

Po porannych zajęciach w Gutowie kadra „Brunatnych” wróci do Bełchatowa na dwie tury. Każda z grup zawodników po przyjeździe będzie ćwiczyć na matach w trybunie północnej stadionu.

Jutro ekipa Kamila Kieresia rozegra w Kleszczowie dwa kolejne sparingi: o godz. 11 z Koroną Kielce i 13 z Dolcanem Ząbki. W tych spotkaniach nie zobaczymy już testowanych Jakuba Cieciury, Pawła Kaczora, Przemysława Woźniczaka oraz Szymona Sadowskiego, którzy opuścili Gutów. Trenerzy będą m.in. obserwować przybyłych wczoraj obrońców: Macieja Bobka (Olimpia Elbląg) i Petara Borovićanina.

Serb wcześniej występował już w Polsce. Grał w Kmicie Zabierzów, Sandecji Nowy Sącz oraz Bogdance Łęczna, a ostatnio jego występy można było podziwiać oglądając mecze albańskiego Kastrioti Krujë. Klub w którym ostatnio występował testowany Borovićanin aktualnie zajmuje 10. miejsce w albańskiej ekstraklasie, a przed zimową przerwą zanotował serię czterech porażek.

Maciej Bobek debiutował w Olimpii 16. maja 2012 roku w spotkaniu z Flotą Świnoujście. W obecnym sezonie młody obrońca zagrał 11 meczów i został ukarany żółtą kartką. Po 17. kolejkach Olimpia zajmuje 8. miejsce w II lidze wschodniej.