Obchodów 45-lecia ciąg dalszy. Nowe koszulki pierwszej drużyny GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

GKS Bełchatów to klub założony w 1977 roku. Nie trudno więc obliczyć, że w obecnym obchodzi 45-lecie istnienia. Z tej okazji, klub przygotował jubileuszowe koszulki, które zostały przedstawione szerszej publiczności. Za projekt odpowiada łódzki projektant, Daniel „Gouda” Tworski.

W domowym zestawie dominuje zieleń oraz wpisana w piksele liczba 45. Założeniem przewodnim tej koszulki było pokazanie delikatnej liczby ’45’ wpisanej we wspomniane piksele. Coś nienachalnego, co traktować należy jako akcent. 45 lat to kawał czasu, w tym trasa z A klasy do Ekstraklasy. Masa awansów, cała furmanka spadków. Czasy łatwiejsze i trudniejsze – argumentuje ten wybór twórca trykotów. Tworski podkreśla także, że GKS to dla niego wyjątkowy klub. Mimo łódzkiego pochodzenia, wiele czasu spędził na bełchatowskim osiedlu Binków.

Natomiast wyjazdowa wersja nowych szat Brunatnych odnosi się do koszulek z lat 90. ubiegłego stulecia. Wówczas tematem przewodnim koszulek były prążki i paski, więc nie inaczej jest na obecnej, wyjazdowej wersji ubioru pierwszej drużyny GKS. Nieskazitelną biel łamią bowiem zielone paski. Bramkarzy bełchatowskiego zespoły będziemy za to oglądać w zestawie żółtym, bądź brunatnym. Ten drugi jest nowością w gamie barw strojów GKS-u.

Jak Wam podobają się nowe koszulki biało-zielono-czarnych?

fot. GKS Bełchatów