Testowania ciąg dalszy. Młodzi zawodnicy na treningu GKS-u

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Aż dwanaście jednostek treningowych czeka piłkarzy GKS-u w obecnym tygodniu. Podopieczni Kamila Sochy wchodzą na wyższe obroty w przygotowaniach przed rundą wiosenną. Przy Sportowej pojawili się także kolejni testowani.

Do piłkarzy, których sztab szkoleniowy obserwował od początku przygotowań dołączyli dwaj kolejni zawodnicy. Maksym Rosiński to urodzony w 2003 roku boczny obrońca, który obecnie reprezentuje barwy UKS SMS Łódź U-19. Osiemnastolatek od trzech sezonów jest podstawowym wyborem trenerów zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów. Rozegrał na tym szczeblu 55 spotkań, w których zdobył cztery gole.

Natomiast drugim piłkarzem, który kandyduje do gry w spadkowicza Fortuna 1 Ligi jest Jakub Nowakowski z Radomiaka Radom. 20-letni pomocnik jest włączony do pierwszej drużyny, lecz w obecnym sezonie zagrał jedynie dziewięć minut w Pucharze Polski. Wiosnę spędził na wypożyczeniu w drugoligowej wówczas Bytovii, gdzie wystąpił w 16 meczach. Wcześniej przez całą karierę był związany z Radomiakiem, z którym przeszedł drogę z II ligi do Ekstraklasy. Nie pełnił jednak ważnej roli w zespole Dariusza Banasika. Nowakowski na boisku spędził zaledwie 225 minut przez 2,5 roku.

Z zespołem nie trenuje za to Szymon Rak, napastnik Wisły Sandomierz, który był obserwowany już w grudniowym mikrocyklu po meczu z Ruchem Chorzów.