Z rezerw mistrza Polski do Bełchatowa! Nikodem Niski wypożyczony do GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Nikodem Niski został wypożyczony do końca sezonu z Legii Warszawa do GKS-u Bełchatów. 19-letni prawy obrońca występował ostatnio w trzecioligowych rezerwach mistrza Polski.

Do juniorskich drużyn Wojskowych, 19-latek trafił w 2016 roku z Huraganu Wołomin. Dwa lata później zadebiutował w III-ligowych rezerwach Legii, w których łącznie zagrał 43 razy. W ostatnim meczu jesieni, w którym wystąpił, zaliczył debiutanckie trafienie. Łącznie w tym sezonie na murawie pojawił się dziewięć razy. Niski jest także reprezentantem młodzieżowych kadr Polski

Wiosnę 2021 roku spędził natomiast na wypożyczeniu w pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Prawy obrońca zagrał dziewięciokrotnie, spędzając na murawie 509 minut. Były trener obecnego mistrza Polski, Czesław Michniewicz, w rozmowie z sport.tvp.pl porównał Niskiego do byłego reprezentanta Polski, a obecnie zawodnika LKS Goczałkowice. „Przypomina mi Łukasza Piszczka, którego prowadziłem w Zagłębiu Lubin, gdy występował jeszcze jako napastnik.” – komplementował młodego zawodnika były trener warszawian. Latem 2020 usługami młodego zawodnika zainteresowane było włoskie Calgiari Calcio, lecz transfer nie doszedł do skutku.

Urodzony w 2002 roku boczny obrońca bądź wahadłowy był włączony do pierwszej drużyny Legii m.in. na mecze eliminacyjne Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, lecz nie doczekał się debiutu.

Witamy Nikodema przy Sportowej i życzymy samych udanych występów w barwach GKS-u!