Brunatni rozgromili ligowego rywala! GKS lepszy od Sokoła

W kolejnym meczu sparingowym w trakcie zimowych przygotowań, piłkarze GKS-u Bełchatów pewnie pokonali ligowego rywala, Sokół Aleksandrów Łódzki.

Strzelanie rozpoczęło się już w 2. minucie, kiedy to po dwójkowej akcji Serhij Napolov- Łukasz Wroński piłkę do siatki skierował ten drugi. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka atakowali dalej, lecz próby Wrońskiego i Zdybowicza z pierwszej części gry nie skończyły się golem. Dopiero w 32. minucie padła bramka numer dwa. Wroński przegrał w rywalizacji sam na sam z bramkarzem, który wybił piłkę przed pole karne. Tam do futbolówki dopadł Artur Golański, który strzałem na pustą bramkę podwyższył prowadzenie GKS-u. W 39. minucie najlepszą sytuację w meczu mieli goście. Rzut wolny dla Sokoła gola jednak nie przyniósł – piłka dwukrotnie obiła słupek bramki strzeżonej przez Bartosza Szelonga. W ostatniej akcji pierwszej połowy Bartłomiej Bartosiak „podcinką” pokonał golkipera i biało-zielono-czarni prowadzili już 3:0.

Po zamianie stron oraz kilku zmianom osobowym, „Brunatni” kontynuowali ataki. Niezwykle aktywny był Kacper Czapla, który mimo dogodnych prób nie wpisał się na listę strzelców. Wpisał się na nią za to Kamil Mizera, który po indywidualnym rajdzie pokonał bramkarza rywali. Wynik spotkania ustalił w 74. minucie młody stoper, Jakub Szczepaniak. Najlepiej odnalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

GKS Bełchatów – Sokoł Aleksandrów Łódzki 5:0 (3:0)
Bramki: Łukasz Wroński 2, Artur Golański 32, Bartłomiej Bartosiak 45, Kamil Mizera 68, Jakub Szczepaniak 74

GKS Bełchatów (I połowa): Bartosz Szelong – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński, Mikołaj Bociek, Szymon Sarnik – Miłosz Nowak, Serhij Napolov, Artur Golański, Łukasz Wroński, Bartłomiej Bartosiak – Przemysław Zdybowicz
GKS Bełchatów (II połowa): Leonid Otczenaszenko – Mikołaj Bociek, Mikołaj Grzelak, Jarosław Trzeboński (61. Jakub Szczepaniak), Sebastian Ochocki – Damian Michalak, Kacper Czapla, Kamil Mizera, Damian Warnecki, Serhij Napolov – Bartłomiej Bartosiak (61. Bartłomiej Trzeboński)