Start przygotowań do rundy wiosennej. Brunatni wrócili do treningów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po świątecznej przerwie podopieczni Bogdana Jóźwiaka powrócili do treningów.  8 stycznia odbył się pierwszy trening biało-zielono-czarnych, który rozpoczął okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2023/2024

Na inauguracyjnym treningu pojawiło się 29 zawodników, w tym czterech bramkarzy. W zajęciach wzięli udział wyróżniający się zawodnicy akademii: Igor Czapla, Jakub Krawętek, Artiom Syreishchykov, Jonasz Wiewiórowski oraz Piotr Więcławik. Ponadto sztab przygląda się kilku zawodnikom, którzy byli testowani już w grudniowym meczu z AKS SMS Łódź. W pierwszym tygodniu sztab przygotował dla piłkarzy sześć jednostek treningowych, a także spotkanie z dietetykiem.

Od stycznia pierwsza drużyna GKS-u Bełchatów trenuje również w godzinach dopołudniowych. W grudniu rozwiązano kontrakty z Mikołajem Boćkiem, Sebastianem Ochockim oraz Kamilem Mizerą. Do tej pory nie zaprezentowano żadnego nowego nabytku biało-zielono-czarnych. Zmianie uległ natomiast plan sparingowy GKS-u. Zamiast starcia ze Zniczem Pruszków, „Brunatni” zmierzą się 18 stycznia z pierwszoligową Wisłą Płock.