Mateusz Malec nowym zawodnikiem GKS-u Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Pierwszym zimowym wzmocnieniem kadry pierwszego zespołu GKS-u Bełchatów zostanie Mateusz Malec. Jesień spędził on w drugoligowej Skrze Częstochowa.

Urodzony 17 kwietnia 2003 ofensywny pomocnik urodził się w Łodzi. To tam zbierał piłkarskie szlify w Akademii Widzewa Łódź. Rundę wiosenną sezonu 2021/2022 spędził w Skrze Częstochowa. W Fortuna 1. Lidze zagrał zaledwie cztery razy, lecz zdążył wpisać się na listę strzelców w meczu z Odrą Opole (2:2). Również przez pierwszą część kolejnego sezonu reprezentował barwy częstochowskiego klubu, lecz nie zagrał w lidze ani razu. Zimą 2023 został wypożyczony do Jagiellonii Białystok, gdzie grał w III-ligowych rezerwach. Zagrał 14 razy i strzelił 4 bramki. Latem powrócił do Częstochowy, lecz w trwającym sezonie spędził na murawie zaledwie 62 minuty (w 4 meczach).

Z końcem grudnia nie przedłużył wygasającego kontraktu ze Skrą i stał się wolnym zawodnikiem. 20-latek był obserwowany przez sztab już w grudniu, kiedy to wystąpił w meczu kontrolnym. Również jego występy przeciwko Wiśle Płock (2:4) oraz Górnikowi Łęczna (0:2) sprawiły, że Bogdan Jóźwiak zaprosił go do dłuższej współpracy.

Mateusz, witamy przy Sportowej 3 i życzymy samych sukcesów!

________________________________

fot. Tomasz Hawrysz (GKS Bełchatów)