Grolik grał najwięcej. Jesień GKS w statystykach

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po każdej rundzie prezentowane są statystyki zespołu, dlatego chcielibyśmy przedstawić naszym kibicom i nie tylko statystyki naszego zespołu.

Na początku może napiszemy o sytuacji „Brunatnych” w tabeli 2 ligi. Nasza drużyna po 19. kolejkach plasuje się na 13. miejscu w tabeli II ligi z dorobkiem 19 punktów. Składa się na to 6 zwycięstw, 4 remisy oraz 9 porażek. GKS Bełchatów strzelił do tej pory 20 bramek oraz stracił 20.

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców znajduje się Marcin Krzywicki z czterema trafieniami, za nim jest Dawid Dzięgielewski oraz Patryk Rachwał, którzy pokonali bramkarza rywali trzykrotnie.

W meczach naszej drużyny wzięło udział 24 zawodników, z czego aż trzynastu to nasi wychowankowie. Najmłodszy piłkarz, który wystąpił w barwach GKS to Przemysław Zdybowicz który ma dopiero 16 lat. Najstarszy był nasz 35-letni kapitan Patryk Rachwał. Najczęściej wchodzącym z ławki rezerwowych zawodnikiem był napastnik Maciej Łabędzki, którego to trener Andrzej Konwiński wpuszczał aż czternastokrotnie.

Ranking zawodników z największą liczbą minut spędzonych na boisku:
1. Marcin Grolik – 1710 minut
2. Patryk Rachwał – 1620 minut
3. Adrian Klepczyński – 1503 minut
4. Robert Pisarczuk – 1453 minut
5. Paweł Lenarcik – 1440 minut
6. Dawid Flaszka – 1290 minut
7. Konrad Andrzejczak – 1241 minut
8. Szymon Zgarda – 1213 minut
9. Mateusz Szymorek – 1052 minut