Wilusz powołany do reprezentacji

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Obrońca i kapitan PGE GKS Bełchatów Maciej Wilusz otrzymał powołanie do 26-osobowej reprezentacji Polski na styczniowe zgrupowanie zawodników z polskich lig w Emiratach Arabskich.

– Na pewno bardzo się cieszę. Informację o powołaniu otrzymałem niedawno od znajomego, co przyjąłem z ogromną radością, bo gra w reprezentacji to marzenie każdego piłkarza – powiedział Maciej Wilusz w kilka chwil po otrzymaniu informacji z PZPN.
– Cieszy to, że zostałem zauważony i doceniony przez sztab kadry. To z pewnością duże wyróżnienie, szczególnie dla zawodnika z klubu 1 Ligi, możliwość pokazania się, ale jednocześnie powód do jeszcze większej pracy nad sobą, swoimi możliwościami. Chce polecieć na zgrupowanie, by pokazać swą wartość i przekonać selekcjonera o słuszności dokonanego wyboru.

– Grając w Ekstraklasie, czy jesienią w 1 Lidze nigdy nie zastanawiałem się nad tym, czy zostanę kiedyś wyróżniony powołaniem. Skupiałem się zawsze na najbliższym meczu, w którym chciałem jak najlepiej wywiązać się ze swoich obowiązków – dodał kapitan „Brunatnych”.

Maciej Wilusz występuje w PGE GKS Bełchatów od wiosny 2012 roku, kiedy Kamil Kiereś ściągnął 24-letniego wówczas obrońcę z II-ligowego MKS Kluczbork. W T-Mobile Ekstraklasie środkowy obrońca wystąpił w 33 spotkaniach a na jej zapleczu w 17 meczach (3 bramki). To debiutanckie powołanie dla wychowanka Śląska Wrocław.

Powołanie od selekcjonera Adama Nawałki otrzymał także Łukasz Madej, który jeszcze w maju z powodzeniem występował w barwach „Brunatnych”.

Zgrupowanie w Abu Zabi potrwa od 14 do 22 stycznia. 18 stycznia biało-czerwoni zagrają towarzysko z Norwegią, a 20 stycznia z Mołdawią.

Bramkarze: Michał Miśkiewicz (Wisła Kraków), Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki), Dariusz Trela (Piast Gliwice).

Obrońcy: Paweł Olkowski (Górnik Zabrze), Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Wojciech Golla (Pogoń Szczecin), Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław), Maciej Wilusz (PGE GKS Bełchatów), Adam Marciniak (Cracovia), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa).

Pomocnicy: Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Szymon Pawłowski (Lech Poznań), Karol Linetty (Lech Poznań), Tomasz Brzyski (Legia Warszawa), Dawid Plizga (Jagiellonia Białystok), Łukasz Madej (Górnik Zabrze), Krzysztof Mączyński (Górnik Zabrze), Dominik Furman (Legia Warszawa), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), Filip Starzyński (Ruch Chorzów), Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz).

Napastnicy: Paweł Brożek (Wisła Kraków), Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań), Mateusz Zachara (Górnik Zabrze).