12 grudnia 2020
12:40
GieKSa Arena w Bełchatowie

Pech nie (od)Puszcza. Smutne zakończenie rundy przy Sportowej

W ostatnim meczu rundy jesiennej podopieczni Marcina Węglewskiego z pewnością chcieli przełamać złą serię i zdobyć choćby punkt na koniec jakże trudnego roku. Niestety pech nie opuszcza bełchatowian, bowiem na zakończenie jesiennych zmagań, przegrali z Puszczą Niepołomice 0:2.

Biednemu wiatr w oczy kole – tak można opisać początek tego spotkania. W 7. minucie po wrzucie z autu w pole karne GKS-u, Seweryn Michalski skierował piłkę do własnej bramki i goście objęli prowadzenie. Natomiast Brunatni zagrozili bramce rywala dopiero w 18. minucie. Po stracie niepołomiczan pod własną bramkę na strzał zdecydował się Gancarczyk. 30-letni pomocnik był bliski szczęścia, ale piłka trafiła w słupek! W kolejnych minutach gra toczyła się w środku pola. Niepołomiczanie próbowali zagrozić bramce Lenarcika atakiem pozycyjnym oraz po stałych fragmentach gry, ale nasz bramkarz czuwał na posterunku. Brunatni mieli swoje okazje po strzałach Makucha, Zdybowicza, Szymorka oraz Michalskiego z rzutu wolnego, ale młody bramkarz rywala był przed przerwą bezrobotny – uderzenia okazywały się niecelne, bądź też były blokowane.

Na początku drugiej połowy niepołomiczanie zadomowili się na połowie bełchatowian. Na szczęście grzeszyli nieskutecznością, a defensywa GKS-u spisywała się bez zarzutu i Paweł Lenarcik nie miał za dużo pracy. Najgroźniejszy strzał oddał Uwakwe – piłka po strzale doświadczonego Nigeryjczyka przeleciała tuż nad poprzeczką. Najlepszą okazję na gola biało-zielono-czarni mieli w 76. minucie. Michał Pawlik uderzył z dystansu, ale piłkę na rzut rożny sparował Kobylak. Natomiast w 86. minucie fatalnie pod własną bramką zachował się debiutujący Piotr Skrobosiński. Środkowy obrońca stracił piłkę i Ievgen Radionov bez problemu pokonał Lenarcika. Chwilę potem mogło być 0:3, ale Hubert Tomalski nie trafił w światło bramki. Brunatni kończą zatem rundę serią pięciu porażek z rzędu.

GKS Bełchatów – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
Bramki: Seweryn Michalski 7 (sam), Ievgen Radionov 86

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Arkadiusz Najemski, Seweryn Michalski, Mariusz Magiera (84. Piotr Skrobosiński), Mateusz Szymorek – Michał Pawlik, Waldemar Gancarczyk, Łukasz Wroński (74. Maciej Mas), Bartłomiej Eizenchart (46. Dawid Błanik) – Przemysław Zdybowicz (80. Patryk Winsztal), Patryk Makuch
Puszcza Niepołomice: Gabriel Kobylak – Michał Czarny, Erik Cikos, Michał Mikołajczyk, Marcin Stefanik, Jakub Serafin, Michał Rakoczy (79. Mateusz Bartków), Wiktor Żytek (65. Karol Knap), Longinus Uwakwe – Łukasz Spławski (79. Hubert Tomalski), Ievgen Radionov (90. Lucjan Klisiewicz)

Żółte kartki: Uwakwe
Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)