10 lipca 2021
11:30
Boisko Miejskiego Centrum Sportu

Powrót z dalekiej podróży. GKS remisuje w drugim letnim sparingu

Meczem kontrolnym z trzecioligowym ŁKS Łagów zakończył się drugi tydzień przygotowań piłkarzy GKS-u Bełchatów. Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, którzy strzelili dwa gole. Po zmianie stron przeważali już podopieczni Patryka Rachwała, którzy po bramkach Waldemara Gancarczyka i Mateusza Kempskiego doprowadzili do remisu.

Pierwsza połowa, w której w większości oglądaliśmy młodzież w barwach GKS-u nie ułożyła się po naszej myśli. Co prawda początek w wykonaniu bełchatowian był obiecujący, ponieważ już w 2. minucie groźnie uderzał Piotr Cichocki, testowany skrzydłowy, który ostatnie lata spędził w Legii Warszawa. Wyróżniał się także Szymon Sołtysiński, lecz tym razem nie udało mu się zdobyć bramki. Wynik meczu otworzyli goście. W 18. minucie Jarosław Trzeboński dał się ograć we własnym polu karnym, a Kewin Komar skapitulował po strzale w długi róg. Z kolei błąd testowanego Mateusza Mikulskiego z 23. minuty, zadecydował o podwyższeniu prowadzenia przez ŁKS.

Na drugą połowę trener Rachwał oddelegował bardziej doświadczonych piłkarzy, z Gancarczykiem, Szymorkiem i nowym nabytkiem „Brunatnych” Martinem Klabníkiem na czele. Gra biało-zielono-czarnych się poprawiła. W 50. minucie Gancarczyk po strzale z lewej strony zdobył gola kontaktowego. W tym okresie gry dobrze spisywała się także prawa strona, na której współpracowali Mizera i Warnecki. Bramkę wyrównującą zdobył w 77. minucie wychowanek Akademii GKS-u, Mateusz Kempski, który najprzytomniej odnalazł się pod bramką ŁKS-u i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. W samej końcówce dobrą okazję miał jeszcze Adrian Bielka, ale nie był w stanie pokonać golkipera.

Drugi mecz kontrolny GKS-u kończy się ponownie remisem 2:2. Oprócz testowanych już wcześniej Sebastiana Raka, Adriana Bielki, Szymona Sołtysińskiego, Mateusza Mikulskiego i Mikołaja Gabora na boisku zaprezentowali się Maciej Tonia (ostatnio Podhale Nowy Targ) oraz Piotr Cichocki (ostatnia Legia II Warszawa).

GKS Bełchatów – ŁKS Łagów 2:2 (0:2)
Bramki: Waldemar Gancarczyk 50, Mateusz Kempski 77

GKS Bełchatów (I połowa): Kewin Komar – Maciej Tonia, Kajetan Kunka, Mateusz Mikulski, Jarosław Trzeboński – Mikołaj Gabor, Sebastian Rak, Artur Golański, Piotr Cichocki – Dawid Flaszka, Szymon Sołtysiński

GKS Bełchatów (II połowa): Leonid Otczenaszenko – Maciej Tonia (61. Kamil Mizera), Kajetan Kunka (61. Martin Klabník), Hubert Jakubiec, Mateusz Szymorek – Damian Warnecki, Waldemar Gancarczyk, Marcin Ryszka, Piotr Cichocki (61. Oskar Przywara) – Mateusz Kempski, Adrian Bielka