17 lipca 2021
11:30
Boisko Miejskiego Centrum Sportu

Upalne granie z „Czarnymi Koszulami” zakończone remisem

Piłkarze GKS-u w swoim czwartym w tym okresie przygotowawczym meczu sparingowym, odnotowali trzeci remis. Tym razem z Polonią Warszawa 1:1. Bramkę dla biało-zielono-czarnych zdobył z rzutu karnego Dawid Flaszka, a wyrównanie padło po efektownym strzale nożycami byłego giekaesiaka, Krystiana Pieczary.

Początek spotkania to lekka przewaga GKS-u z próbami strzeleckimi Damiana Warneckiego i Artura Golańskiego. Pierwsza była niecelna, z drugą poradził sobie bramkarz przyjezdnych. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić rywale, ale defensywa kierowana przez Martina Klabníka nie dopuszczała do klarownych sytuacji pod bramką Kewina Komara. Chwilę przed przerwą prowadzenie „Brunatnym” mógł dać Warnecki, który odważnie pognał prawym skrzydłem i strzałem w długi róg próbował zaskoczyć Michała Brudnickiego. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Patryka Rachwała. Najpierw rzut wolny z okolicy 20. metra od bramki Polonii wykonywał Marcin Ryszka, a piłka po jego strzale zatrzymana została ręką przez jednego z obrońców. Rzut karny plasowanym strzałem na gola zamienił Dawid Flaszka. Wtedy drużyna GKS-u cofnęła się na swoją połowę, szukając okazji do podwyższenia wyniku w kontratakach. I taka okazja się nadarzyła w 73. minucie. Oskar Przywara poszedł na przebój, minął dwóch rywali, lecz jego zagranie wzdłuż bramki nie znalazło adresata. Niewykorzystana sytuacja zemściła się cztery minuty później. Bełchatowianin w składzie „Czarnych Koszul”, Krystian Pieczara w 77. minucie popisał się pięknym strzałem z przewrotki, doprowadzając do remisu 1:1. W samej końcówce zwycięstwo naszemu zespołowi mógł zapewnić testowany Adrian Bielka, który uprzedził stoperów Polonii i strzałem z bliskiej odległości posłał piłkę tuż obok zewnętrznej strony słupka.

Warto wspomnieć, że podczas tego sparingu sztab szkoleniowy GKS-u przyglądał się pięciu testowanym zawodnikom: Adamowi Doboszowi (ostatnio Sokół Ostróda), Mateuszowi Mikulskiemu (Pogoń II Szczecin), Michałowi Graczykowi (Olimpia Grudziądz), Adrianowi Bielka (Korona Kielce) oraz Bartoszowi Sitkowskiemu (Błękitni Stargard).

GKS Bełchatów – Polonia Warszawa 1:1 (0:0)
Bramki: Dawid Flaszka 51 (k) – Krystian Pieczara 77

GKS Bełchatów (I połowa): Kewin Komar – Mikołaj Grzelak, Martin Klabník, Adam Dobosz, Bartosz Sitkowski – Damian Warnecki, Waldemar Gancarczyk, Artur Golański, Mikołaj Gabor – Szymon Sołtysiński, Dawid Flaszka.
GKS Bełchatów (II połowa): Leonid Otczenaszenko – Oskar Przywara, Kajetan Kunka, Mateusz Mikulski, Hubert Jakubiec – Kamil Mizera, Michał Graczyk, Marcin Ryszka, Jakub Miarka – Adrian Bielka, Dawid Flaszka (61. Szymon Sołtysiński).
Polonia Warszawa (I połowa): Michał Brudnicki – Adam Pazio, zawodnik testowany, Kacper Górski, Tomasz Wełna – Wojciech Chojczak, Łukasz Piątek, Piotr Marciniec, Krzysztof Koton – Patryk Paczuk, Marcinho.
Polonia Warszawa (II połowa): Michał Brudnicki (70. Bartosz Ziółko) – Patryk Paczuk, Eryk Mikołajewski, Rafał Kiczuk, Konrad Rowicki – zawodnik testowany, Piotr Marciniec, Kacper Roguski, zawodnik testowany – Krystian Pieczara, Junior Radziński.